Image default
Kuşadası

Gazibeğendi Tepesi : Kuşadasının En İyi Manzarasına Sahip Tepe

Aydın Kuşadası Gazibeğendi Tepesi kuşadasının en iyi manzarasına sahip yerlerinden bir tanesidir. İsminin Gazibeğendi olmasının sebebi zamanında Mustafa Kemal Atatürk’ün burayı ziyaret edip, burayı çok sevmesinden kaynaklıdır. Yani ismini buradan almaktadır.

Kuşadası Gazibeğendi Tepesi
Kuşadası Gazibeğendi Tepesi

Buranın bir diğer hikâyesi ise şudur; Mustafa Kemal ATATÜRK Gazi Beğendi Tepesine gelir ve burayı çok beğenir çünkü hem konumu hem de manzarası ile gerçekten büyüleyici bir yerdir. Ve buraya bir şeyler yapılması gerektiğini, buranın değerlendirilmesi gerektiğini söyler bunun üzerine burası belediye tarafından işletilip, halka açılır.

Gazibeğendi Tepesi
Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesinde Gezilecek Yerler

Gazi beğendi tepesinde gezip, Gazi Beğendi Tepesi Kuşadası görebileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Özellikle fotoğrafçı yerli, yabancı turistlerin gerçekten hayranlık duyacağı bir yer olan Gazibeğendi tepesi ile de değil yakınlarında Kuşadası bölgesinde yer almakta olan farklı tarihi yapılarda vardır. Kuşadası Gezilecek Yerler Buralarda gezip, görülmeye değerdir.

Magnesia Antik Kenti
Magnesia Antik Kenti


Magnesia Antik Kenti

Geçmişten günümüze gelmiş olan tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır Magnesia Antik kenti. Özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Davutlar Tarihi yapıları seven ve arkeoloji alanı ile ilgili olan insanların görmesi gereken yerler arasında yerini almaktadır.

Magnesia Antik Kenti
Magnesia Antik Kenti

Zeus Mağarası

Bölgenin en ilgi çekici ve ziyaretçi akımını sağlayan yerlerinden bir tanesi de Zeus Mağarası’dır. Burada birçok efsane söz konusu olmuştur. Güzelçamlı Burayı değerli, ilginç kılan diğer şeylerden bir tanesi de tatlı su ve tuzlu suyun karıştığı bölge olarak bilinmesidir.

Zeus Mağarası
Zeus Mağarası

Efes Antik Kenti

Gazi Beğendi tepesine geldikten sonra insanların geldiği ikinci nokta olarak bilinir Efes Antik Kenti. Burası milattan önce 6000 yıllarına dayanan bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. Buradan da anlayabileceğiniz gibi burası gerçekten tam bir antik tarih ansiklopedisi havası taşımaktadır. Burada olan tarihi hiçbir kitapta bulamazsınız diyebiliriz ve Efes antik harabeleri olsun, diğer yerleri olsun gerçekten hayatınızda bir kez olsa gidip, görmeniz gerekilen yerler arasındadır.

READ  Davutlar Gezilecek Yerler
Gazibeğendi Tepesi
Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesine Ulaşım

Gazi Beğendi Tepesine gitmek için Kuşadası bölgesinden ister kara yolundan minibüsler ile isterseniz de araç kiralama filoları yardımı ile Gazi Beğendi Tepesine ulaşımınızı sağlamanız mümkündür.

Magnesia Antik Kenti12Magnesia Antik Kenti3Magnesia Antik Kenti1Magnesia Antik Kentigaziebegendigirisgazibegenditepesi34gazibegenditepesi3gazibegenditepesigazibegenditepelerigazibegenditepe1gazibegenditepeGazi Beğendi Tepesi

Yakın Çevredeki Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Kuşadasında Görülmesi Gereken 5 Cafe

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Gezicini

Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

Gezicini

Kuşadası Tarihi Yerleri

Gezicini

Kuşadası Soğucak

Gezicini

Kuşadası Plajları Koyları Sahilleri

Gezicini

Kuşadası Long Beach

Gezicini

Yorum Yaz