Image default
Kuşadası

Gazibeğendi Tepesi : Kuşadasının En İyi Manzarasına Sahip Tepe

Aydın Kuşadası Gazibeğendi Tepesi kuşadasının en iyi manzarasına sahip yerlerinden bir tanesidir. İsminin Gazibeğendi olmasının sebebi zamanında Mustafa Kemal Atatürk’ün burayı ziyaret edip, burayı çok sevmesinden kaynaklıdır. Yani ismini buradan almaktadır.

Kuşadası Gazibeğendi Tepesi
Kuşadası Gazibeğendi Tepesi

Buranın bir diğer hikâyesi ise şudur; Mustafa Kemal ATATÜRK Gazi Beğendi Tepesine gelir ve burayı çok beğenir çünkü hem konumu hem de manzarası ile gerçekten büyüleyici bir yerdir. Ve buraya bir şeyler yapılması gerektiğini, buranın değerlendirilmesi gerektiğini söyler bunun üzerine burası belediye tarafından işletilip, halka açılır.

Gazibeğendi Tepesi
Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesinde Gezilecek Yerler

Gazi beğendi tepesinde gezip, Gazi Beğendi Tepesi Kuşadası görebileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Özellikle fotoğrafçı yerli, yabancı turistlerin gerçekten hayranlık duyacağı bir yer olan Gazibeğendi tepesi ile de değil yakınlarında Kuşadası bölgesinde yer almakta olan farklı tarihi yapılarda vardır. Kuşadası Gezilecek Yerler Buralarda gezip, görülmeye değerdir.

Magnesia Antik Kenti
Magnesia Antik Kenti


Magnesia Antik Kenti

Geçmişten günümüze gelmiş olan tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır Magnesia Antik kenti. Özellikle yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Davutlar Tarihi yapıları seven ve arkeoloji alanı ile ilgili olan insanların görmesi gereken yerler arasında yerini almaktadır.

Magnesia Antik Kenti
Magnesia Antik Kenti

Zeus Mağarası

Bölgenin en ilgi çekici ve ziyaretçi akımını sağlayan yerlerinden bir tanesi de Zeus Mağarası’dır. Burada birçok efsane söz konusu olmuştur. Güzelçamlı Burayı değerli, ilginç kılan diğer şeylerden bir tanesi de tatlı su ve tuzlu suyun karıştığı bölge olarak bilinmesidir.

Zeus Mağarası
Zeus Mağarası

Efes Antik Kenti

Gazi Beğendi tepesine geldikten sonra insanların geldiği ikinci nokta olarak bilinir Efes Antik Kenti. Burası milattan önce 6000 yıllarına dayanan bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. Buradan da anlayabileceğiniz gibi burası gerçekten tam bir antik tarih ansiklopedisi havası taşımaktadır. Burada olan tarihi hiçbir kitapta bulamazsınız diyebiliriz ve Efes antik harabeleri olsun, diğer yerleri olsun gerçekten hayatınızda bir kez olsa gidip, görmeniz gerekilen yerler arasındadır.

READ  Kuşadası Kamp Alanları 
Gazibeğendi Tepesi
Gazibeğendi Tepesi

Gazibeğendi Tepesine Ulaşım

Gazi Beğendi Tepesine gitmek için Kuşadası bölgesinden ister kara yolundan minibüsler ile isterseniz de araç kiralama filoları yardımı ile Gazi Beğendi Tepesine ulaşımınızı sağlamanız mümkündür.

Magnesia Antik Kenti12
Magnesia Antik Kenti3
Magnesia Antik Kenti1
Magnesia Antik Kenti
gaziebegendigiris
gazibegenditepesi34
gazibegenditepesi3
gazibegenditepesi
gazibegenditepeleri
gazibegenditepe1
gazibegenditepe
Gazi Beğendi Tepesi

Yakın Çevredeki Diğer Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Kuştur Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Kuşadasında Görülmesi Gereken 5 Cafe

Sinem

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Sinem

Kuşadası’nda Ne Yenir ? Kuşadası’nın Neyi Meşhur ?

Sinem

Kuşadası Tarihi Yerleri

Sinem

Kuşadası Soğucak

Sinem

Kuşadası Plajları Koyları Sahilleri

Sinem

Kuşadası Long Beach

Sinem

Yorum Yaz