Image default
Kemer

Çamyuva Plajı Sahili – Kemer Antalya

Çamyuva Plajı Sahili  Kemer Antalya

Türkiye’de ekonomi, tarım, sanayi ve özellikle turizm sektöründe kendini kanıtlanış ve adını dünyaya duyurmayı başarabilmiş Kemer Antalya ilimizin tarihi geçmişiyle birçok medeniyete ve sahipliği yapmış ve eskiden yaşamış insanların inşa ettikleri yapılar günümüzde değerini korumaktadır. Tarih kokan mirasının yanında yemyeşil ağaçlarının bulunduğu ormanları da şehrin yaşayan oksijen kaynakları olarak önemi gün be gün artmaktadır. Çamyuva Plajı ise en dikkat çeken güzelliklerden birisidir.

Çamyuva Plajı
Çamyuva Plajı

Antalya’ya her yıl özellikle yaz mevsiminde Rus ve alman turistler gelmektedir. Turistik mekânları çok olan ve otel bakımında da kaliteli olan Kemer ilçesini tercih etmektedirler.Kemer ilçesi diğer ilçeler göre ulaşımı itibariyle daha kolay olup, yolu da dümdüz uzanmaktadır. Bunu yanında kemeri mavinin ve yeşilin buluştuğu harika doğasıyla da görülmeye değer hale geliyor.

Çamyuva Sahili
Çamyuva Sahili

Kemer ilçesinin muhteşem manzaralarından birini yakalamış olan çamyuva beldesi sahili ve plajıyla ön plana çıkmaktadır. Çamyuva sahilinde günü birlik tatilciler için halk plajı bulunup, sahilin 3 km kadar uzunluğa sahip olduğunu bilmenizi isteriz. Çamyuva plajı şezlongunuzda güneşlenmek için, mavinin bütün tonlarının içinde bulunduğu temiz ve berrak olan denizinde yüzmek için gerçekten iyi fikir olabilir. Hemen siz de muazzam plajı görmek için yolculuğa çıkmalısınız.

Çamyuva Denizi
Çamyuva Denizi

ÇAMYUVA PLAJI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Kemer çamyuva plajı popüler tatil mekânlarından biri haline gelmiştir. Çamyuva plajı haritadan bakıldığı zaman Antalya’nın uzun kıyı şeridinden sol tarafa düşmektedir. Çamyuva sahili nerede diye sorusunu soruyor gibisiniz. Çamyuva beldesine bağlı olan bu sahil kemere sadece 7 km uzaklıktadır.

Çamyuva Koyları
Çamyuva Koyları

Peki, çamyuva plajına nasıl gidilir? Dilerseniz Antalya otogarından çamyuva beldesi yazan otobüse binebilir ve oradan inerek bir taksiyle dahi plaja ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de kendi rahat ve konforlu aracınızla kolaylıkla ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Her iki seçenekte de yolunuz kısa ve keyifli geçecektir.

READ  Çamyuva Gezilecek Yerler
Çamyuva Plajı Sahili
Çamyuva Plajı Sahili

ÇAMYUVA GEZİLECEK YERLER

Antalya kemer ilçesinde bulunan Çamyuva beldesini yerli ve yabancı turistlerin tercih mekânları arasında birinci sıraya gelmiştir. Çamyuva gezilecek yerler arasında tarihi mekânlar, eğlence yerleri ve doğa ile iç içe kalmak isteyenler, huzur verici doğal ortamlarında dolaşmak isteyeler için oldukça iyi yerler vardır. Gelin hep beraber hemen bu mekânlar listesine bir göz atalım.

Çamyuva Plajı
Çamyuva Plajı
  • Phaselis ören yeri ve antik kenti: Tarihi yapının içerimde tiyatrodan eski hamamlara, agoradan suyollarına kadar birçok kalıntı bulunmaktadır. Anadolu medeniyetlerinin beşiği Phaselis antik kenti bir zamanlar roma, İskender, hatta Bizanslılara ev sahipliği yapmıştır. Bu kültürel mirası mutlaka ziyarette bulunun.
  • Kiriş parkı: Eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz bu parkta özellikle çocuklar için sulu kaydıraklar bulunmaktadır. Ailelerin lezzetli yemek yiyebileceği lüks restoranları içerinde bulabilirsiniz.
  • Kemer Pazarı: Buraya gelen turistler için otantik dükkânlar oluşturularak birbirinden çeşitli malzemeye yani mücevher, hediyelik eşya ve meşhur Türk lokumu dahi satılmaktadır. Renkli manzaraları görüp dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.
  • Çamyuva Yemekleri: Birbirinden lezzetli yemekler yapan restoranlarda sadece çamyuvaya özgü olan yemeklerini de tatmanız keyifli olabilir.

Çamyuva Resimleri

Çamyuva PlajıÇamyuvaÇamyuva SahiliÇamyuva PlajıÇamyuva SahiliÇamyuva PlajÇamyuva KoylarıçamyuvageceÇamyuva111Çamyuva45Çamyuva43Çamyuva32Çamyuva4Çamyuva3camyuva sahiliÇamyuva1

Kemer’de Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

Tekirova Eşsiz Güzellikleri Görün!

Gezicini

Kiriş Plajı | Kemer’de Yeşilin ve Mavinin Buluştuğu Ender Yerlerden

Gezicini

Kemer’in En Güzel Koyları ve Plajları

Gezicini

Kemer Gezilecek Yerler : Rusların Tercihi

Gezicini

Kemer Gece Hayatı ? En iyi Disco Bar Mekanlar

Gezicini

Göynük Plajı | Antalya’nın Mavi Bayraklı Plajlarından

Gezicini

Göynük Gezilecek Yerler | Göynük’e Giderseniz Buraları Görmeden Dönmeyin

Gezicini

Dinopark Antalya | Macera Dolu Bir Yer

Gezicini

2 Yorumlar

Zehra 9 Aralık 2020 at 04:37

Ah kemer hep gezip gormek isyedigim yer bu sene gitmeyi planladik ancak virus korkusundan iptal ettik gelecek sene umarim hersey yoluna girerde gidip gorebilirim Antalya ruyalarimi süslüyor seneler evvel sideye gitmistik cok tatli huzur dolu bir yerdi

Cevapla
Zehra 9 Aralık 2020 at 04:38

hep gezip gormek isyedigim yer bu sene gitmeyi planladik ancak virus korkusundan iptal ettik gelecek sene umarim hersey yoluna girerde gidip gorebilirim Antalya ruyalarimi süslüyor seneler evvel sideye gitmistik cok tatli huzur dolu bir yerdi

Cevapla

Yorum Yaz