Image default
Samsun

Atakum Plajı | Samsun’un En Güzel Plajı

Atakum Plajı

Samsun’un en uzun sahil şeridine sahip olan Atakum aynı zamanda il merkezine en yakın ilçe konumundadır. Karadeniz’in tatil cenneti olarak bilinen ilçede birçok mavi bayraklı plaj bulunur. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği ilçede konaklama tesislerinin sayısı da fazladır. Gündüzleri plajlarda dinlenen tatilciler gece sahil şeridi boyunca yer alan parklar, yürüyüş yolları, iskeleler, dinlenme alanları, alışveriş merkezleri gibi farklı aktiviteler yapabilecekleri alanlarda vakit geçirebilir. Atakum Plajı da bulunan, gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel bu şirin ilçede keyifli bir konaklama deneyimi yaşanır.

Atakum Plajı
Atakum Plajı

Atakum İnci Plajı

Şehir merkezine 5 km, ilçe merkezine ise 1,5 km uzaklıkta olan Atakum İnci Plajı mavi bayrak sahibidir. 470 m uzunluğundaki sahil şeridi ve sığ deniziyle çok popüler olan plaj ve çevresinde birçok olanak bulunur. Bunlardan bazıları şöyledir.

  • Duş
  • Tuvalet
  • Soyunma kabinleri
  • Aktivite alanları
  • Yürüyüş yolu
  • Engelli rampası
  • Golf sahası
  • Bisiklet yolu
  • Çocuk oyun alanları

Halk plajı olarak bilinen bu güzel sahile giriş ücretsizdir. Bu plajın sığ olması sebebiyle su sporları yapma imkanı bulunmuyor.

"<yoastmark

Atakum Körfez Plajı

Atakum’a 6,5 km uzaklıkta olan Körfez Plajı yat limanının hemen yanında yer alır. Toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşılabilen plaj sığ denizi ve yaklaşık 400 m olan kumsalıyla turistlerin ilgi odağıdır. Denizinin berraklığını mavi bayrakla taçlandırmış bu sahilde soyunma kabinleri, duş ve tuvalet bulunur. Körfez Plajı’na giriş ücretsiz olup sahil şeridinde birçok sosyal tesise ulaşım imkanı vardır.

"<yoastmark

Atakum Omtel Plajı

Samsun’a 20 km Atakum’a ise 9 km uzaklıkta bulunan Omtel Plajı 2017 yılında aldığı mavi bayrakla doğal güzelliğini tescillemiştir. Sığ denizi ve yaklaşık 450 m olan kumsalıyla sıklıkla tercih edilen bu güzel plaja giriş ücretsizdir. Soyunma kabinleri, duş ve tuvalet bulunan sahilde şemsiye ve şezlong kiralanabilir. Yeme içme plajda bulunan büfeden sağlanabilir. Toplu taşıma ile ulaşım çok kolaydır.

READ  İlkadım Gezilecek Yerler | Samsun İlkadım'da Gidilecek Rotalar
Atakum Samsun
Atakum Samsun

Atakum Çatalçam Plajı

Samsun-Bafra yolu üzerinde bulunan Çatalçam Plajı Atakum’a 3 km uzaklıktadır. Sığ denizi ve 350 metrelik kumsalıyla göz dolduran bir sahildir. 2015-2016 yıllarında mavi bayrak sahibi olan plaj sonraki yıllarda gerekli şartları sağlayamadığı için bu hakkını kaybetmiştir. Girişi ücretsiz olan plajın yakınlarında bulunan ağaçlık alanda piknik yapma imkanı mevcuttur. Duş, tuvalet ve soyunma kabini mevcuttur. Sahil şeridi boyunca sinema, park, bisiklet yolu, iskele ve alışveriş merkezi olanakları mevcuttur.

"<yoastmark

Atakum Fener Plajı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Fener Plajı şehir merkezine yürüyerek 10 dk uzaklıktadır. Mavi bayrak sahibi olan bu plajın sahil şeridi 235 m, genişliği ise 50 metredir. Adını liman üzerinde bulunan fenerden alır. Batı Park’ın hemen yanında yer alan plajın kum yapısı ince ve deniz berraktır. Girişi ücretli olan bu güzel sahile talep yoğundur. Çevresinde konaklama tesisleri yer alır.

"<yoastmark

Atakum Mert Plajı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan plajlardan bir diğeri Mert Plajı’dır. Diğer plajlardan farklı olarak cankurtaran ve güvenlik olanakları bulunur. Plajda vakit geçiren kişiler aquapark ve vitamin bar gibi imkanlar sayesinde eğlenme fırsatı da bulabilir. Özellikle çocukları cezbeden çocuk havuzu ailelerin öncelikli tercihidir. 0-7 yaş arası çocuklar plaja ücretsiz girebilirken diğer kişiler ücretlidir. Aquapark, çocuk havuzu, şemsiye ve şezlong hizmeti ekstra ücrete tabi değildir. Duş ve tuvaletin bulunduğu 5 bin kişi kapasiteli sahile dışarıdan içecek ve yiyecek getirmek yasaktır. Plaja giriş yaş sınırı 16 olup bu yaşın altındaki kişiler ebeveynleri olmadan plaja kabul edilmiyor.

Samsun Atakum Plajları
Samsun Atakum Plajları


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Vezirköprü Gezilecek Yerler : Popüler Yerler Listesi !

chebsra

Terme Gezilecek Yerler

chebsra

Tekkeköy Gezilecek Yerler

chebsra

Samsun Plajları

Gezicini

Samsun Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

Hakan Karaduman

Samsun 19 mayıs Gezilecek Yerler

chebsra

Kurupelit Halk Plajı – Samsun

chebsra

İnci Plajı Samsun | Nerede Nasıl Gidilir ?

chebsra

İlkadım Gezilecek Yerler | Samsun İlkadım’da Gidilecek Rotalar

chebsra

Yorum Yaz