Image default
İzmir

İzmir’de Ulaşımı En Kolay Semtler

İzmir’de Ulaşımı En Kolay Semtler

Ege’nin en popüler Türkiye’ninse 3. büyük şehri olan İzmir’de yaşamak için pek çok sebep bulunuyor. İzmir’in hem gezmek, yemek, içmek hem de yaşamak için sunduğu sayısız avantajlar rotasını Ege’ye çevirmek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Eğer siz de İzmir’de yaşayabileceğiniz yeni bir ev arayışında iseniz İzmir satılık ve kiralık ev ilanları arasından aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz. Bir şehirden ev ararken belirlemeniz gereken ilk önemli nokta evin konumu. Yani ilk olarak evi hangi ilçeden, hangi mahalleden tutacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu noktada da devreye evin işinize, çocukların okuluna yakınlığı ve ulaşım imkânlarının kolaylığı konuları giriyor. Eğer İzmir’de ulaşımı kolay semtlerden ev arıyorsanız özellikle metro hattı güzergahındaki yerlere yönelebilirsiniz.

İzmir'de Ulaşımı En Kolay Semtler
İzmir’de Ulaşımı En Kolay Semtler

İzmir’de Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Ulaşım olanakları anlamında oldukça donanımlı bir şehir olan İzmir’de gitmek istediğiniz yerlere genel olarak çok zorlanmadan kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir’de şehir içi ulaşımda metro, vapur, otobüs hatları, dolmuş ve taksi kullanılıyor. İzmir ulaşımına rahat bir nefes aldıran metro hattı şimdilik 17 durak olarak hizmet veriyor. Ayrıca İzmir’de vapur ulaşımı da oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

İzmir’in Ulaşımı En Kolay Semtleri

İzmir’in özellikle merkezi yerleri olan Alsancak, Konak ve Şirinyer aynı zamanda ulaşımı en kolay yerleri arasında yer alıyor.

İzmir Kordon
İzmir Kordon

Alsancak: İzmir’in ulaşımı en kolay yerleri arasında bulunan Alsancak, İzmir’in o meşhur Kordon sahiline de ev sahipliği yapıyor. İzmir’de yaşayanların buluşma noktalarının zirvesi olan Kordon aynı zamanda pek çok sosyal aktivite imkânı da sunuyor. Kafeler, restoranlar, çim alanları, sahil ve gece hayatı ile öne çıkan Kordon, Alsancak’ta yaşamak için cezbedici yerler arasında bulunuyor. İzmir’de hem ulaşımı kolay hem de sosyal hayatın odak noktası bir yerde yaşamak istiyorsanız Konak satılık ve satılık ev ilanlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İzmir’in Konak ilçesine bağlı Alsancak semtinde hem kalabalık aileler hem de yalnız yaşayanlar ve öğrenciler için uygun çok sayıda konut seçeneği bulunuyor. 2+1, 4+1, 3+1, 5+2, 1+1, 1+0 gibi farklı oda sayılarına sahip Alsancak evlerini inceleyerek, hayalinizdeki eve hemen yerleşebilirsiniz.

READ  Çiğli Gezilecek Yerler

Konak: Konak, İzmir’in hem en ünlü hem de ulaşımı en kolay ilçeleri arasında yer alıyor. Bayraklı, Balçova ve Bornova gibi ilçelere de komşu olan Konak, şehrin eski yerleşim yerleri arasında bulunuyor. Konak’ta özellikle sahil şeridinde apartmanlar çoğunlukta bulunuyor. Denize sıfır konumu ve lokasyon avantajı ile yalnızca burada yaşamak isteyenlerin değil yatırımcıların da ilgisini çeken Konak evleri farklı büyüklükler ve oda sayıları ile her beklentiye hitap ediyor. Metro hattının geçiş güzergahında yer alan Konak ilçesinden birçok farklı noktaya otobüsle ulaşım da mümkün. Eğer ulaşımı kolay bir ilçede ev arayışınız varsa Konak kiralık ve satılık ev ilanlarını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Şirinyer: İzmir’in Buca ilçesine bağlı Şirinyer semti de ulaşımı en kolay semtler arasında yer alıyor. Metro güzergahının geçtiği semtlerden biri olan Şirinyer, popüler ilçelere yakın konumda olmasıyla da ilgi görüyor. Bornova, Konak, Kemalpaşa ve Torbalı gibi ilçelere komşuluk yapan Buca’dan bu ilçelere kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Aynı zamanda Dokuz Eylül Üniversitesi’nin çok sayıda fakültesinin ilçede bulunması nedeniyle öğrenci nüfusu da fazla olan Buca’da otobüs hatlarının yoğunluğu da ulaşımı kolaylaştırıyor. Buca– ilçesinde de farklı beklentilere uygun çok sayıda satılık ve kiralık ev bulabilmek mümkün. Daha kaliteli bir yaşam istiyorsanız İzmir’in ulaşımı en kolay yerlerinden ev bulmak için acele edin!Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

Yorum Yaz