Image default
Kepez

Mazıdağı Seyir Terası Kepez | Antalya’da Eşsiz Manzara

Mazıdağı Seyir Terası Kepez Antalya

Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir“ demiştir ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK. Bu sözü gerçekten Antalyalılar için önemini ve değerini kelimeler anlatmaya yetmez. Antalya Türkiye’nin nadide çiçeği, turizmin atan kalbi olarak adlandırabileceğimiz ilidir. Antalya’da milyonlarca yerli ve yabancı turist her yıl gelmekte, yaz turizmi kış turizmi alanlarında birinciliği kimselere kaptırmamıştır. Mazıdağı Seyir Terası da turizme katkı sağlayan bölgelerden birisi olarak bilinmektedir.

Mazıdağı Seyir Terası Antalya Kepez
Mazıdağı Seyir Terası Antalya Kepez

Antalya’ya bağlı bir ilçe olarak söyleyebileceğimiz Kepez ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle insanın gözlerin kamaştıracak cinstendir. Eskiden kepez ilçesi yani 1900’lerde yoğun göç almış, bu göçler beraberinde gecekondulaşmayı getirmiştir. Günümüzde Antalya’da en çok gecekondulaşma bu ilçededir. Diğer ilçelerine göre oldukça fazla yüksekliğe sahiptir. Bu durumda eski topraklar bu ilçeye hala uçurum adını vermektedir.

Mazıdağı Seyir Terası
Mazıdağı Seyir Terası

Antalya kepezde gezilecek yerler arasında belki de gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan mazı dağı yerini almış bulunmaktadır. Başkanı hakan tütüncü kepez ilçesine birçok etkinlik düzenlemiş, açık alanlar yaptırmış ve bu alanların en ferah olanı da Antalya mazıdağı seyir terası olarak sizi bilgilendirmiş olalım. Sizler de Antalya’ya gelirseniz mutlaka bu muhteşem manzaralı seyir terasını görmeden dönmeyin.

 

Mazıdağı’nın Konum Bilgisi

Mazıdağı Seyir Terası
Mazıdağı Seyir Terası

Antalya kepezde bulunan mazı dağı olarak halk diline yerleşmiş bu yerin konum bilgisi için batısında oldukça kızılçam ormanlarının bulunduğu ve hatta hayvanat bahçesinin burada yer aldığını söylemek gerekir. Kuzeyinde Antalya’nın kalabalık nüfusunun bir kısmının buraya konut yapıp yerleşmeleri, kepez ilçesinde Antalya’yı tepeden seyretmek için seyir terasının inşa edilmesi bunun bir göstergesidir.

READ  Kepez Gezilecek Yerler | En İyi Yerlerin Listesi !

 

Mazı dağının konumu itibariyle Antalya’nın en serin yeri olması konut yapımında oldukça tercih edilen bir nedendir. Antalya mazıdağı yükselti olarak tepede bulunup oldukça nem artımı sebebiyle sıcaklığı fazla olan il için yaz aylarında gerçekten yayla havası olan bir yerdir. Sırf sıcaklıktan kaçmak için konumu güzel olduğu gerekçesiyle birçok insan buradan ev satın almaktadır.

Antalya Mazıdağı Seyir Terası Cafe
Antalya Mazıdağı Seyir Terası Cafe

Antalya Mazıdağı Seyir Terası Manzarası

Antalya kepez ilçesinde bulunan bu muhteşem manzaralı mazı dağını tarif etmek için öncelikle buraya ulaşım için belediyenin yeni yollar açmış ve devam etmekte olan yol çalışmalarının bitiminin ardından çok daha kolay olacağı bilgisini söylemek isteriz. Mazı dağının manzarası tüm Antalya’yı ayağınızın altından seyir etmek için, gündüzünde denizinin muhteşem maviliğinin, gecesinde ise şehrin ışıklarının adeta dans etmiş halini görmeniz oldukça muhtemeldir.

Mazıdağı Seyir Terası Kepez
Mazıdağı Seyir Terası Kepez

Mazı dağında bulundan görkemli manzarayı insanlar daha rahat seyir edebilsinler diye kepez belediyesi seyir serasını yapmıştır. Mazıdağı seyir terası içerinde birçok cafeyi barındırmakta bir sıcak çay içerken muhteşem manzarasını seyretmek sizler için doyumsuz olacağının garantisini veriyoruz. Kesinlikle buraya gelirken yanınızda bulunduracağınız eşyanız profesyonel kamera olmalıdır. Çünkü göz alıcıyla doğal güzelliğe sahip olan bu yerin hafızalarınıza kazınacağından şüphemiz olmamakla birlikte bir fotoğraf olarak saklanabilecek ve baktığınızda ‘keşke tekrar gidebilsem’ dediğiniz bir yer olacak kalacaktır.

 Kepez’de Görülecek Diğer Yerler

 

 

 

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Kepez Gezilecek Yerler | En İyi Yerlerin Listesi !

Gezicini

Dokuma Park | Bir Zamanlar Antalya

Gezicini

2 Yorumlar

Ahmet 7 Ocak 2021 at 13:21

Katılıyorum. Antalya mazıdağı gerçekten güzel bir yer.

Cevapla
Gulsum 12 Ocak 2021 at 02:20

Sakınlık aradığınız da gidip dinleneceginiz bir yer benim yaptığım gibi

Cevapla

Yorum Yaz