Image default
Antalya Kepez

Kepez Kent Ormanı : Yemyeşil Doğayla Buluşmak İçin

Kepez Belediyesi Kent Ormanı Antalya‘nın Kepez ilçesinde yer alan, insanları, şehrin monotonluğundan kurtarıyor. Yemyeşil doğayla buluşmak ve temiz havanın tadını çıkarmak isteyenler, kent ormanına gidiyorlar. Burada, ormanda yürüyüş yapabiliyor veya macera ormanında iyi vakit geçirebiliyorlar. Özellikle yaz aylarında, sıcaktan bunalanlar için mükemmel bir kaçış alanı oluyor.

Kepez Belediyesi Kent Ormanı

Kepez Kent Ormanı’nın Avantajları

Kepez Kent Ormanı, Antalya‘nın akciğerleri olarak nitelenen Kepez’de bulunuyor. Kent ormanı, aynı anda birçok güzelliği gözler önüne seriyor.

  • Şehir Manzarası
  • Kuşbakışı Deniz Manzarası
  • Serin Hava
  • Piknik Alanları
  • Kafeler
  • Osmanlı Otağı
  • Alışveriş Tezgahları

Kent Ormanında, her farklı zevke hitap edecek etkinlikler yapılabiliyor. Dileyen, geziyor, dileyen manzaranın tadını çıkarabiliyor, dileyen ise alışveriş yapabiliyor. Kafelerde iyi vakit geçirilebiliyor, otantik Osmanlı Otağı insanlara keyifli anlar yaşatıyor.

"<yoastmark

Doğanın Tadını Çıkarın

Kent yaşamının birçok avantajı olmasına rağmen, insanları, doğadan koparmaktadır. Bu sebeple, insanların doğayla buluşabileceği ortamlar, son derece önemlidir.  Kepezde yer alan Kent Ormanı, buraya yakın kişilere bir nefes alma imkanı sunuyor. Spor yapmak isteyenler, temiz hava eşliğinde spor yapabiliyorlar. Ayrıca, yaz aylarında sıcaktan etkilenen kişiler, birkaç derece daha serin olan Kent Ormanı’na gelebiliyorlar.

"<yoastmark

Piknik Yapabilirsiniz

Piknik yapmak, pek çok kişinin en sevdiği aktivitelerden biridir. Kepez’deki Kent Ormanı’na gelen kişiler, ailece piknik yapabiliyorlar. Bunun için orman içinde özel bir piknik alanı vardır. Kent Ormanının ziyaretçileri, piknik masalarında konforlu bir şekilde piknik yaparak iyi vakit geçiriyorlar. Çocuklar, macera ormanında eğlenebiliyor ve hayvanları yakından görebilme imkanı buluyorlar.

"<yoastmark

Kafelerde Dinlenin

Kent ormanı içerisinde, kafeler ve çay bahçeleri bulunuyor. İnsanlar, yalnız, ailece veya arkadaşlarıyla buraya gelerek, eşsiz bir manzara eşliğinde çaylarını yudumluyorlar. Bu dingin atmosferde yapılan sohbetler, adeta insanları yeniliyor ve yeni güne enerji depolamalarını sağlıyor.

READ  Gündoğmuş Gezilecek Yerler

"<yoastmark

Ulaşım

Antalya‘nın en yeşil ilçesi olan, bu sebeple kentin akciğerleri olarak adlandırılan Kepez, büyük bir kent ormanına ev sahipliği yapıyor. Kepez Kent Ormanı, Döşemealtı ile Kepez sınırlarında yer almaktadır. Birçok otobüs, kent ormanı yakınlarından geçiyor. Bu sebeple, ulaşım son derece kolaydır.Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Sarısu Kadınlar Plajı : Sadece Kadınlara Özel Plaj

Hakan Karaduman

Yorum Yaz