Image default
Çiğli

Çiğli Balatçık Mahallesi

 Çiğli Balatçık  İzmir

İsmini eski tarihlerde ilçenin yüzeyinin bataklık bir halde olmasından ötürü çoğunluğun bataklık ve sazlıktan oluşmasından dolayı, eskilerin bu bölge de yaşar iken, bölgeyi tarif etmek amaçlı bu bölgeye çok yeşillik, çiğ düştüğünden buraya Çiğli adını vermişlerdir ve günümüze kadar bu şekilde gelmiştir.

O halde haydi, gelin siz değerli okurlarımız için Çiğlii, Balatçık bölgesine yolunuz düşer ise burada gezip, görebileceğiniz. Konaklama yapabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz mekânları sizler için listeleyelim.

Çiğli Balatçık 
Çiğli Balatçık

Balatçık’taki Mekanlar

  • Çayeli Yemek ve Kahvaltı Salonu: Gününüzü burada başlayabileceğiniz, sevdikleriniz ile enfes bir köy kahvaltısı yiyebileceğiniz bir mekân, Çayeli Yemek ve Kahvaltı Salonu. Balatçık semtinin ünlenmiş kahvaltı yerlerindendir.
  • İzmir Kuş Cenneti : Çiğli bölgesine yakın olan İzmir Kuş Cenneti, birçok kuş türünün bulunduğu, egzotik ve sevdikleriniz ile birlikte sizlere güzel, eğlenceli vakitler geçirebilecek bir mekan olmaktadır. Muhakkak gitmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.
  • Çiğli Doğal Parkı: Çiğli, Balatçık bölgesinde yer alan Çiğli Doğal Parkı, yerli halkın ve yerli yabancı misafirlerin hizmetine açık olan, İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı mesire alanı olan ve piknik için oldukça ideal mekânlardan birisi olan bir yerdir. Çiğli, Balatçık bölgesine yakın iseniz ve sevdikleriniz ile birlikte gidip, birlikte eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz bir yer arıyorsanız muhakkak bu yeri tercih etmelisiniz.
  • Leukai Antik Kenti: Leukai Antik Kenti de, Çiğli Balatçık bölgesine yakın olan, tarihi açıdan oldukça zengin bölgelerden bir tanesidir. Özellikle burada bulunan yapıtların tarihi ve mimari yapısıyla da oldukça ilgi çekici bir bölge olmaktadır.
  • Homeros Vadisi:  Balatçık bölgesine 30 kilometre uzaklığında olan Homeros Vadisi, adını ünlü yazar olan Homeros’tan almaktadır. Günümüzde mesire alanı olarak kullanılmaktadır.
READ  İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı - İzmir Hayvanat Bahçesi
Çiğli Balatçık 
Çiğli Balatçık

Balatçık’taki Konaklama

Haydi siz değerli misafirlerimize Balatçık bölgesine geldiğiniz de Balatçık’ta konaklama yapabileceğiniz birkaç mekân önerisinde bulunalım.

  • Çelebi Apart otel: Çiğli, Balatçık bölgesinin hem uygun fiyatlı olan hem de konfor açısından zengin olan bir konaklama mekânıdır. Merkeze yakınlığı ile de sizlere avantaj sağlamaktadır.
  • Megza Bungalov Ayder Otel: Adından da anlayacağınız üzere, taş ve tahta bungalov evlerinden yapılmaktadır Megza Ayder Otel. Çiğli, Balatçık bölgesine yakın olan, konforlu mekânlardan bir tanesidir.
  • Deniz Pansiyon: Fiyat ve konfor, performans olarak bir diğer sizlere alternatif olabilecek konaklamak için ideal mekânlardan.
Çiğli Balatçık 
Çiğli Balatçık

Çiğli Balatçık Ulaşım Ve Konum Bilgisi

İzmir merkeze 11 kilometre uzaklığında olduğu bilinmektedir. İzmir şehrini, Çanakkale ve İstanbul yollarına bağlayan yol Çiğli’den Balatçık geçmektedir. Kuzey çevre yolunu takip ederek de bulabilirsiniz. Çok zorluk yaşarsanız rahatlık ile konum ve haritalar uygulamasından da bulabilirsiniz.

Çiğli Balatçık 
Çiğli Balatçık

 

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

İzmir Sasalı Doğal Yaşam Parkı – İzmir Hayvanat Bahçesi

Gezicini

Egekent Nerede ? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Çiğli Harmandalı Mahallesi

Gezicini

Çiğli Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz