Image default
Genel

Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri

Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri

İnsanlar; hem iş hayatının hem de günlük yaşamlarının vermiş olduğu stresten uzaklaşmak adına tatil yapmak isterler. Tatil yapmak isteyenlerin önünde birçok seçenek bulunuyor. Bodrum, Marmaris, Fethiye, Antalya gibi yerlerdeki lüks otellerde konaklamayı herkes ister. Takdir edersiniz ki, bu tür otellerde konaklamak isteyenlerin ciddi paralar ödemesi gerekir. Ancak, siz de istediğiniz takdirde hem bütçenize hem de beklentilerinize hitap eden bir tatil yapabilirsiniz. Bu noktada, size kiralık dağ evlerini öneriyoruz. Şehrin gürültüsünden uzak bir tatil için ilk tercihiniz kesinlikle dağ evleri olmalı! Yazımız sayesinde dağ evleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Kiralık Dağ Evleri
Kiralık Dağ Evleri

Kiralık Dağ Evleri

Dağ evi; sahip olduğu özelliklerle dikkat çeker. Kış veya çim sporları yapmak isteyenler için en uygun seçenektir. Doğa güzelliklerinden faydalanmak isteyenlere hitap eder. Çevresel açıdan sorumlu bir anlayışla işletilmesi ile farkını ortaya koyar. Dağ evi; tahmin edebileceğiniz gibi asgari yıldızlı bir otelin özelliklerini taşır. Dağ evinde lüks bir oteldeki imkanları bulamayabilirsiniz. Ancak, yine de sizi mutlu edecek bir tatil seçeneği olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de istediğiniz takdirde tatil yapmak veya hafta sonunuzu geçirmek adına bir dağ evi kiralayabilirsiniz. Ancak, dağ evinin resmi olarak birtakım özelliklere sahip olması gerektiğini unutmamalısınız. Girişte saçak düzenlemesinin yapılması gereklidir. Bu sayede, doğa koşullarının getirmiş olduğu olumsuz şartlara karşı gerekli önlemler alınır. Oturma salonunda şömine, kapalı yüzme havuzu veya sauna, çamaşır yıkama ve ütüleme seçenekleri, yeterli çevre aydınlatması, manzara seyri amaçlı düzenleme gibi detaylar da dağ evlerinin sahip olması gereken özellikler arasında yer alır.

READ  Mavi Tur'a İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Dağ evinin konumundan dolayı istediğiniz her imkana istediğiniz her anda ulaşamayabilirsiniz. Bu noktada, dağ evinin birtakım özellikleri bünyesinde taşıması gerekiyor.

En İyi Dağ Evi Konumları
En İyi Dağ Evi Konumları

En İyi Dağ Evi Konumları

Dağ evi tatil yapmak isteyenler için en iyi seçeneklerden birisidir. Siz de dağ evlerinde oksijene doyabilirsiniz. Ayrıca, bu evlerin kartpostallardan fırlamış gibi bir manzarası vardır. Huzuru bol dağ evleri sayesinde hayatınızın belki de en güzel tatillerinden birisini yaşayabilirsiniz. Dağ evi tatil için en güzel imkanlara sahip oluşuyla öne çıkar. Her şeyden önce, bu tür evler; şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaktır.

En iyi dağ evi konumları hakkında bilgi almak ister misiniz? Takdir edersiniz ki, Türkiye’de çok sayıda dağ evi bulunuyor. Ancak, bazıları hem manzaraları hem de sahip olduğu özelliklerle öne çıkar.

 • Papuli Butik Otel – Kocaeli
 • Borabay Gölü Dağ Evleri – Amasya
 • Albatross Dağ Evleri – Balıkesir
 • Taş Konak – Samsun
 • Saklı Göl Dağ Evleri – Burdur
 • Smail Oberj Otel – Rize
 • Abant Yeşil Ev – Bolu
 • Birun Kümbet Dağ Evi – Giresun
 • Hindiba Doğa Evi – Bolu
 • Kayserkaya Dağ Evi – İzmir

Yukarıdaki dağ evi seçenekleri; en iyiler olarak dikkat çeker. Birçok kişinin gidip güzel bir hafta sonu geçirdiği bu dağ evlerinin insanların bütçesini zorlamadıklarını da söylemeliyiz.

İstanbul’a Yakın Dağ Evleri
İstanbul’a Yakın Dağ Evleri

İstanbul’a Yakın Dağ Evleri

Kiralık dağ evi arayışında olanlar için en iyi seçenekleri sunan şehirlerin başında İstanbul geliyor. Siz de İstanbul’daki dağ evleri sayesinde hayatınızın en güzel tatillerinden birisini gerçekleştirebilirsiniz. Bilhassa Şile ve Beykoz çevresindeki dağ evleri birçok kişi tarafından tercih edilir. Bunun yanı sıra, Sapanca; İstanbul’a son derece yakındır. Sapanca’da da birbirinden harika dağ evleri vardır. Şükriye Çamaltı Dağ Evi, Memnuniye Yeşilçam Dağ Evi, Palamut Dağ Evi, Kartaltepe Dağ Evi, Doğa Dağ Evi, Kırkpınar Dağ Evi, Naturel Dağ Evi, Orange Garden Dağ Evi, Green Garden Dağ Evi, Tılsım Dağ Evi, Kayın Dağ Evi; Sapanca’da yer alır. Ayrıca, Başiskele, İzmit, Karamürsel ve Yalova’da da birbirinden güzel dağ evleri bulunuyor. Sakarya – Geyve ve Edirne – Keşan’da da harika dağ evlerinde kalma şansına erişebilirsiniz.

READ  Mavi Tur: 4 Bölgede Mavi Yolculuğun Tadını Çıkarın
Ankara’ya Yakın Dağ Evleri
Ankara’ya Yakın Dağ Evleri

Ankara’ya Yakın Dağ Evleri

Bilhassa soğuk ve karlı günlerde Ankara’ya yakın bir dağ evinde kalma şansına ulaşabilirsiniz. Bu noktada, önünüzde birden çok kiralık dağ evi seçeneğinin olduğunu bilmelisiniz.

 • Ay – Fi Dam Dağ Evi
 • Kaya Bungalov Evleri
 • Abant Lotus Hotel
 • Küre Dağ Evi
 • Sakintepe
 • Lucky Deer Dağ Evi
 • Ferko Ilgaz Mountain Resort
 • Yıldıztepe Ilgaz Hotel
 • Çam Thermal Resort
 • Yeşil Çizme Doğa Evi
 • Kızılca Vadi Termal Hotel

Ankara’ya yakın dağ evi seçenekleri arasında bulunuyor. Siz de bu dağ evi seçenekleri sayesinde Ankara’nın bürokratik havasından uzaklaşarak sessizliğin tam ortasında harika bir tatil yapma şansına erişirsiniz. Huzurun adresi olan dağ evleri için ödediğiniz paranın karşılığını kesinlikle alacaksınız.

Kiralık Dağ Evi Fiyatları
Kiralık Dağ Evi Fiyatları

Kiralık Dağ Evi Fiyatları

Dağ evi tatili yapmak isteyenlerin aklında yer alan konulardan birisi de fiyatlar! Ancak, dağ evi; diğer konaklama seçeneklerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Kiralık dağ evi fiyatları üzerinde etkili olan faktörler arasında dağ evinin bulunduğu şehir, kişi sayısı, oda sayısı, dağ evinin manzarası, jakuzi veya havuz gibi imkanların olup olmaması yer alır.

2022 yılında olduğumuz şu günlerde Sapanca’da yer alan üç yatak, bir banyodan oluşan ve dört kişilik bir dağ evini geceliği bin 400 TL’ye kiralayabileceğinizi söylemeliyiz. Kiralık dağ evi fiyatları; gecelik 800 TL ila bin 750 TL arasında farklılık gösterir. Siz de Bugün Nereye Gidelim sitesi sayesinde fiyatlar ve diğer dağ evi özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yüzlerce Yıllık Geçmişiyle Tavla Oyunu

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Villa Kiralamanın Avantajları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gezi Cini

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?

Gezicini

Türkiye’nin Kiralık Minibüsleri

Gezi Cini

Şikayet Merkezi’nde Şikayet Nasıl Yazılır?

Gezicini

Prag Viyana Budapeşte Turu Nasıl Yapılır?

Gezicini

Popüler Deniz Kenarı Termal Oteller

Gezicini

Online Check in Nasıl Yapılır?

Gezi Cini

Yorum Yaz