Image default
Genel

Yüzlerce Yıllık Geçmişiyle Tavla Oyunu

Esnafların kapı önlerine sandalyelerini atıp oturdukları eski zamanlarda, sokaktan geçerken tavla’nın zar seslerini duyanlar hatırlayacaktır. O zamanların vazgeçilmez oyunlarından tavla bugünlerde eski popülaritesini biraz yitirdi gibi.Bazen evlerde eş dost akraba arasında oynanıyor, bazen kahvehanelerde oynanmaya devam ediyor.

Çoğumuz belki de tavla oyununu Türk’lere has ya da ortadoğu/asya bölgesine has bir oyun olarak tanıyoruz. Ancak tavla oyunu yüzyıllardır özellikle batı ülkesinde oynanan ve kaynağı da yine batı dünyasına dayanan bir oyundur.

İki kişinin karşılıklı müsabakasını içeren oyun zarların şanslı gelmesi kadar doğru hamle yapılması gerekliliğini de içerir. Eğer doğru hamleler yapılmazsa çok şanslı zarlara rağmen tavla oyununu kaybetmek içten bile olmaz.

tavla turnuva ligi

Yaşam şartlarımız değişmesi ve özellikle internetin hayatımızın her noktasına girmesiyle birlikte bir masa etrafında oturup tavla turnuvası düzenlemek artık zor hale geldi. Bu sorunu günümüz şartlarında aşmak üzere artık internet üzerinden cep telefonu, tablet ve veya bilgisayarla oynanabilen tavla oyunları ortaya çıktı. Ancak bunların da bir çoğunun en büyük sorunu gerçek kişiler arasında değil bilgisayar ve insan arasında rekabet olması.

Haliyle bu oyunları oynayan herkesin aklına gelen klasik soru: “bilgisayar zarları atıyor ve rakibim de bilgisayar. Bu durumda o istemedikten sonra onu yenme ihtimalim olabilir mi!?”

İşte tam da bu soruna çözüm bulabilmek için gerçek ve birbirini tanıyan kişiler arasında müsabaka düzenleyebilen ve tur tur sonuçlarla topluluk arasında birinciyi belirleyebilen bir tavla turnuvası organizasyonu olan tavlahane.com websitesinden bahsetmemiz gerekiyor.

Motivasyon Etkinlikleri Nelerdir

kurum içi online oyun motivasyon

GAMEnya çatısı altında personel motivasyon etkinlikleri düzenleyen organizasyon, kurum içi tavla turnuvası, kurum içi bilgi yarışması ve diğer bir çok online etkinliği düzenleyerek eski müsabaka heyecanlarını günümüz teknolojisine taşıyor.

Türkiye’nin ilk 500 ünde yer alan ve ayrıca dünyada da tanınan bir çok kurum ve kuruluşa tavla ligi turnuvası düzenleyen bu organizasyonda siz de yer alabilirsiniz.

İster sahibi olduğunuz ya da çalıştığınız kuruma bu platformu önerebilir, isterseniz arkadaşlarınız arasında bir takım oluşturup tatlı rekabete girebilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yeni Foça Otel

Gezicini

Villa Kiralamanın Avantajları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gezi Cini

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?

Gezicini

Türkiye’nin Kiralık Minibüsleri

Gezi Cini

Şikayet Merkezi’nde Şikayet Nasıl Yazılır?

Gezicini

Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri

Gezicini

Prag Viyana Budapeşte Turu Nasıl Yapılır?

Gezicini

Popüler Deniz Kenarı Termal Oteller

Gezicini

Online Check in Nasıl Yapılır?

Gezi Cini

Yorum Yaz