Image default
Genel

Kıbrıs Sonbahar Tatil Rotası

Kıbrıs’ı keşfetmek için en iyi dönemlerden biri ise sonbahardır. Sonbahar döneminde Kıbrıs’ta yoğunluğun azaldığı ancak sıcaklıkların keyifli bir derecede kaldığı bir dönemle buluşursunuz. Bölgeyi keşfetme, etkinliklere katılma ve etkinliklerle buluşma fırsatı yakalarsınız. Sonbahar’da Kıbrıs’ta keyifli bir tatil geçirmek için pek çok konseptte hizmet veren Kıbrıs Otelleri ile konaklayabilirsiniz. Bütçeniz ve kriterlerinize uygun tatili Kıbrıs Otelleri’nde gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs Sonbahar Popüler Bölgeler

Kıbrıs’ta sonbaharda da popülerliğini koruyan bölgelere Girne, Lefkoşa, Bafra ve Gazimağusa örnektir.

Girne:

Kıbrıs’ın en fazla alanını kaplayan Girne’de hem doğal güzelliklere hem de tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Yılın her dönemi muhteşem bir tatil için alternatif sunan Girne Otelleri, erken rezervasyon döneminde ise istediğiniz tatili daha uygun fiyatlarla planlamanıza olanak tanır.

Girne Otelleri’nde konaklarken limanda gün batımının eşsiz manzarası ile buluşabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz. Şehrin tarihine tanıklık etmenize olanak tanıyacak Girne Kalesi’ni ve Batık Gemi Müzesi’ni görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Lefkoşa:

Lefkoşa, Kıbrıs adasının ortasında konumlanmaktadır. Sonbaharda sakin yüzünü görebileceğiniz Lefkoşa’da keyifli bir tatil planlayabilirsiniz. Sonbaharda gerçekleştireceğiniz Lefkoşa tatilinde bölgenin güzel sokaklarını yürüyerek keşfedebilirsiniz. Gece hayatı hareketli olan Lefkoşa’nın eğlence mekanlarını ve casinolarını keşfedebilirsiniz.

Bütçenize ve zevkinize uygun seçenek sunan Lefkoşa Otelleri’nde konforlu bir şekilde konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon fırsatları sayesinde Lefkoşa Otelleri’nde daha uygun fiyatlarla konaklama deneyimi yaşayabileceğinizi de söylemek isteriz.

Lefkoşa Otelleri’nde konaklarken görmenizi önerdiğimiz noktalara ise 1572 yılında Osmanlı valisi tarafından yaptırılan Büyükhan’ı, Kıbrıs’taki gotik mimariye verilebilecek en iyi örneklerden biri olan ve en dikkat çekici duraklardan biri olan Selimiye Camii’ni örnek verebiliriz. Bunların yanı sıra Bedesten olarak adlandırılan St Nicholas Kilisesi’ni ve kilisenin hemen karşısında konumlanan Derviş Paşa Konağı ve Etnografya Müzesi’ni de görmenizi öneririz.

READ  Mavi Tur: 4 Bölgede Mavi Yolculuğun Tadını Çıkarın

Bafra:

Kıbrıs’ın en dikkat çekici mekanlarından bir diğeri ise Bafra olmaktadır. Sonbahar aylarını da değerlendirmek için güzel bir alternatif sunan Bafra huzur veren bir ambiyansa sahiptir.

Bütçenize ve kriterlerinize uygun seçeneklerle sizleri buluşturan Bafra Otelleri sonbaharda da sizleri beklemektedir.

Sonbaharda Bafra Otelleri’nde konaklarken görmenizi önerdiğimiz noktalara ise gotik mimarisine güzel bir örnek sunan ve Barış Manastırı ismiyle de anılan Bellapais Manastırı güzel bir örnektir. Ayrıca dik kayalar üzerine inşa edilmiş olmasıyla dikkat çeken St. Hilarion Kalesi’de güzel bir örnek sunmaktadır. 1957’de Paulo Poolides tarafından inşa edilmiş olan ve 20. yüzyıla ait modern mimari ile tasarlanan Mavi Köşk’e de tanıklık etmenizi öneririz.

Gazimağusa:

Mimari olarak büyük bir öneme sahip olan Gazimağusa, liman kenti olmasıyla da dikkat çekmektedir. Tüm yıl keyifli bir tatil gerçekleştirilebilecek konumda olan Gazimağusa’da sonbahar aylarında da güzel bir tatil planlayabilirsiniz.

Tercihlerinize ve bütçenize uygun bir sonbahar tatil için Gazimağusa Otelleri’ni tercih edebilirsiniz.

Gazimağusa Otelleri’nde konaklarken görmenizi önerdiğimiz noktalar arasında ise ilçe merkezine 6 km uzaklıkta bulunan Salamis Antik Kenti’ni ziyaret etmenizi ve burada Salamis Tiyatrosu’nu, Bizans Sarnıcı’nı ve Nikokreon Anıtı’nı görmenizi öneririz. Bu bölgeye yapmış olduğunuz ziyaretinizde ihtişamıyla görenleri kendine hayran bırakan Lala Mustafa Paşa Camii’ni görmenizi öneririz. Bir diğer görülmesi gereken yerlere örnek ise denizden gelen tehditleri önlemek amacıyla yapılan Othelllo Kalesi yer almaktadır.

Kıbrıs Tatil Sezonu Ne Zaman Biter?

Yılın büyük çoğunluğunu güneşli geçiren Kıbrıs’ı yılın her dönemi ziyaret edebilir ve keyifli bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Kış ayları için de güzel bir tatil alternatifi sunan Kıbrıs’ta eğlenceli bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz. Yaz aylarında yüksek sıcaklıkla karşılaşabileceğiniz Kıbrıs’ta daha ideal bir hava ile buluşmak isterseniz ise Kıbrıs Otelleri’nde konaklamak için Mayıs- Haziran ve Eylül –Ekim aralığını tercih edebilirsiniz.

READ  Enterprise Araç Kiralama ile Bütün Yollar Senin

Kıbrıs’ta Sonbahar’da Nerede Kalınır?

Sonbahar Kıbrıs’ta tatil yapmak için harika bir alternatiftir. Kıbrıs’ın güzide noktalarından olan Girne, Lefkoşa, Bafra, Gazimağusa’da sonbahar tatilinizi eşsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs Sonbahar Tatil Paketleri

TatilBudur ile planlayacağınız sonbahar tatilinde kazandıran paket kapsamında oda+uçak+transfer paketi ile Kıbrıs Otelleri’nde keyifli bir tatile imza atabilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yüzlerce Yıllık Geçmişiyle Tavla Oyunu

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Villa Kiralamanın Avantajları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gezi Cini

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?

Gezicini

Türkiye’nin Kiralık Minibüsleri

Gezi Cini

Şikayet Merkezi’nde Şikayet Nasıl Yazılır?

Gezicini

Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri

Gezicini

Prag Viyana Budapeşte Turu Nasıl Yapılır?

Gezicini

Popüler Deniz Kenarı Termal Oteller

Gezicini

Yorum Yaz