Image default
Genel

Gezginlerin Hafızasına Kazınacak Asya Ülkeleri

Gezginlerin Hafızasına Kazınacak Asya Ülkeleri

Dünyanın dört bir yanını keşfetmek isteyen gezginler için unutulmaz rotalardan birisi de hiç şüphesiz asya ülkeleridir. Farklı kültürleri tanımak, tarihi dokusunu yakından görmek isteyen seyahat tutkunları için Asya ülkeleri unutulmaz bir deneyim olacak. Asya ülkeleri; farklı yemek kültürleri, tarihi yapıları, doğası ve daha birçok özgün güzellikleriyle görenleri kendisine hayran bırakacak. Pegasus’un ucuz uçak biletleri ile sen de tatilini planla ve unutamayacağın anılar biriktirmeye hazır ol! Ekonomik bir seyahat planladıysan, ucuz uçuş fırsatlarını kaçırma!

Mutlaka Gezilmesi Gereken 5 Asya Ülkesi
Mutlaka Gezilmesi Gereken 5 Asya Ülkesi

Mutlaka Gezilmesi Gereken 5 Asya Ülkesi

Farklı ülkelerle tanışmak, marjinal bir seyahat planlaması yapmak isteyen gezginler için Asya ülkeleri oldukça ideal bir rota. Farklı kültürlerin de harmanlandığı bu ülkeler, gezginlere daha önce keşfetmedikleri yeni deneyimler sunuyor. İşte, her gezginin mutlaka gezip görmesi gereken başlıca Asya ülkeleri ve gezi rehberi…

  1. Azerbaycan: Ülkemize oldukça yakın bir konumda bulunan Azerbaycan, kardeş ülke olarak anılır. Oldukça zengin bir kültüre sahip olan Azerbaycan, bizim kültürümüzle de benzerlik gösterir. Ilıman karasal iklime sahip olan ülkede kış ayları oldukça soğuk, yaz ayları ise sıcaktır. Hava koşullarından etkilenmek istemeyen gezginler nisan, mayıs, haziran aylarının yanı sıra eylül ve ekim aylarında seyahat planlaması yapabilirler. Azerbaycan’a seyahat edecek olan gezginler Bakü ve Gence şehirlerini mutlaka ziyaret etmeliler.
Flypgs
Flypgs
  1. Gürcistan: Ülkemizin de komşusu olan Gürcistan, toplumsal yapısı ve kültürel değerleriyle Türkiye’yle benzerlik gösterir. Her yıl daha fazla turistin ilgi odağı olmayı başaran ülke, tarihi dokusunu yitirmeyen şehirleri ve yöresel lezzetleriyle dikkat çeker. Gürcistan’a seyahat eden gezginler mutlaka Tiflis ve Batum şehirlerini görmeden dönmemeliler. Yeryüzü şekillerinin farklı olması sebebiyle her bölgesinde farklı iklimlerin hakim olduğu Gürcistan’da; Karadeniz kıyısına yakın olan bölgeler ılık ve nemliyken, doğu bölgeleri ise karasal iklime sahip olması yönüyle kış mevsimini oldukça çetin geçirir. Gürcistan’ı ziyaret etmek isteyen gezginler bahar ve yaz aylarını tercih edebilirler.
READ  Geleceğe Mutlu Anılar Bırakmak için: Balayı Villaları

 

  1. Irak: Orta Doğu’daki önemini koruyan ülkelerden biri olan Irak, dini yapılarıyla dikkat çeken ülkeler arasında yer alır. Arap kültürünün devam ettiği Irak’ta yöresel lezzetler revaçtadır. Yıllık ortalama sıcaklığı 24°C olan ülke kurak iklime sahiptir. Temmuz ayında Irak, sıcaklığın en yüksek olduğu dönemini yaşar. Yazın bunaltıcı sıcaklarından uzak bir seyahat planlayan gezginler, Irak gezisi için bahar aylarını tercih edebilirler. Irak’a seyahat eden gezginler; Erbil Kalesi, Kayseri Çarşısı, Şehir Anıtı, Abbasi Sarayı, Tekstil Müzesi ve Irak Ulusal Müzesi gibi rotaları ziyaret edebilirler.

 

  1. Lübnan: Orta Doğu’nun en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Lübnan’da Akdeniz’in manzarası hakimdir. Doğu Akdeniz’in kıyısında yer alan ülkede Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz turizminin canlı olduğu ülke, Ortadoğu’nun en modern ülkeleri arasında yer alır. Lübnan’a seyahat eden gezginlerin en çok ziyaret ettikleri lokasyonlardan birisi başkent Beyrut’tur. Ülkenin ekonomik ve kültürel merkezi olarak bilinen Beyrut, müzeleriyle meşhurdur. Fenike uygarlığına da ev sahipliği yapan ülkede gezilecek birçok lokasyon bulunur. Beyrut’a seyahat edecek gezginlerin mutlaka gezmesi gereken başlıca adresleri; Beyrut Ulusal Müzesi, Güvercin Kayalıkları, Tripoli (Trablus) ve Jeitta Mağarası olarak sıralamak mümkün.

 

  1. Katar: Eğitim ve araştırmanın merkezlerinden biri kabul edilen Katar, Arap Yarımadası’nın doğusunda yer alır. Katar’da yıl boyunca uluslararası araştırma, seminer, kongre ve eğitimler düzenlenir. Mimari yapılarıyla göz kamaştıran ülke, turistler için de eşsiz bir deneyim vadeder. Katar’a seyahat etmek isteyen gezginlerin mutlaka görmesi gereken başlıca adresleri; Doha Kıyısı, İslam Eserleri Müzesi, Pearl Qatar, Katara Kültür Köyü, Souq Waqif Çarşısı olarak sıralamak mümkün.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yüzlerce Yıllık Geçmişiyle Tavla Oyunu

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Villa Kiralamanın Avantajları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gezi Cini

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?

Gezicini

Türkiye’nin Kiralık Minibüsleri

Gezi Cini

Şikayet Merkezi’nde Şikayet Nasıl Yazılır?

Gezicini

Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri

Gezicini

Prag Viyana Budapeşte Turu Nasıl Yapılır?

Gezicini

Popüler Deniz Kenarı Termal Oteller

Gezicini

Yorum Yaz