Image default
Muğla Ula

Sakartepe Seyir Terası | Muğla Gökova Körfezi’nin Eşşiz Manzarası

Sakartepe Seyir Terası Muğla

Farklı birçok güzelliğe ev sahipliği yapan Muğla, Sakartepe Seyir Terası ile de ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. Yüksek konumu ile büyük bir manzaraya sahip olan Sakartepe, Muğla ilinin Ula ilçesine bağlıdır. Yaklaşık olarak 1.000 rakıma sahip olan bu bölge, Gökova Körfezi’nin eşsiz manzarasını ziyaretçilerine sunuyor.

Sakartepe Seyir Terası
Sakartepe Seyir Terası

Sakartepe Seyir Terası’na Nasıl Gidilir?

Muğla ilinin Ula ilçesine bağlı olan Seyir Terası, merkeze yaklaşık olarak 12 kilometre uzaklıktadır. Akyaka beldesine bağlı olan bu bölgeye özel araçlarla rahatça ulaşabilirsiniz. Muğla merkez tarafından gelen kişiler Ula ilçe girişinin geçtikten sonra yaklaşık 5 kilometre sonra sağ tarafında Sakartepe tabelasını görecektir. Tabeladan girdiğiniz zaman dağın içine doğru araçla 1 kilometre kadar tırmandıktan sonra Sakartepe Seyir Terası’na ulaşırsınız.

Sakartepe Seyir Terası
Sakartepe Seyir Terası

Antalya  – Fethiye bölgesinden gelen kişiler ise; Akyaka beldesini geçtikten sonra sol tarafında Sakartepe tabelasını görecektir. Sakartepe’ye halk otobüsleriyle ulaşım sağlamak da mümkün olacaktır. Muğla merkez civarından Akyaka, Ortaca, Köyceğiz ya da Fethiye otobüslerine bindikten sonra Sakartepe bölgesinde inebilirsiniz. Ardından Sakartepe Seyir Terası’na doğru 1 kilometre kadar çıktıktan sonra bölgeye ulaşabilirsiniz.

Sakartepe Seyir Terası
Sakartepe Seyir Terası

Sakartepe Seyir Terası’nda Ne Yenir?

Coğrafi konumu nedeniyle dağlık bir bölge olan Sakartepe’de, yüksek sayıda mekanları görmek mümkün değildir. Bu bölgedeki mekanlar ağırlıklı olarak Akyaka ve Gökova civarında yer alıyor. Sakartepe bölgesinde çıkan ziyaretçiler bu bölgede bir restaurant ile karşılaşacaktır. Ağırlıklı olarak kahvaltı üzerine kurulu olan bu mekanda, her türlü sıcak ve soğuk içecek çeşitleri yer alıyor. Burada Gökova Körfezi’nin eşsiz manzarası eşliğinde çay/kahve içerek güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Sakartepe Seyir Terası
Sakartepe Terası

Sakartepe Tepesi Konaklama

Sakartepe bölgesine günübirlik ziyaret için giden kişiler, bölgedeki mekanlarda vakit geçirerek eşsiz manzaranın tadını çıkarabiliyor. Konaklamak isteyen kişiler içinse Sakartepe Seyir Terası içerisinde herhangi bir konaklama alanının olmadığını söyleyebiliriz. Bölgedeki konaklama alanları Akyaka beldesinin içerisinde yer alıyor.

Bu belde, Sakartepe Terası’na sadece birkaç kilometre uzakta yer alıyor. Akyaka içerisinde butik otel tarzında birçok konaklama alanı bulunuyor. Bu bölgelerde konakladıktan sonra özel araçlarla ya da taksilerle Sakartepe Seyir Terası’na günlük olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Sinem

Yatağan

Sinem

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Sinem

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Sinem

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla’da Doğa Harikası!

Sinem

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Sinem