Image default
Marmaris

Kumlubük Koyu Plajı Marmaris’in Ünlü Plajlarından

Kumlubük’ün kelime olarak anlamı kumlu koydur. Kumlubük Koyu Plajı Marmaris kumlu yapıda olduğu için koya bu isim verilir. Kumlubük Koyu kasaba tarzındadır. Yani Kumlubük Koyu oldukça sakindir.

Kumlubük Koyu Plajı ise Marmaris‘te yer alan ünlü plajlar arasındadır. Ünlü olmasına rağmen sessiz bir plajdır. Kumlubük Koyu Plajı’nın manzarası da güzeldir. Ayrıca bu plaj her mevsim ziyaret için uygundur.

Kumlubük Koyu Plajı Marmaris
Kumlubük Koyu Plajı Marmaris

Başlıklar

Kumlubük Koyu Plajı Hakkındaki Bilgiler

Kumlubük Koyu Plajı, Marmaris’teki ünlü bir plajdır. Ayrıca Bozburun yarımadasına bağlıdır. Kumlubük Koyu Plajı’nın Trunç’a ise hemen hemen 5 kilometrelik bir uzaklığı vardır.

Kumlubük Koyu Plajı, geniş bir plaja sahiptir. Bu nedenle Kumlubük Koyu Plajında yüzmek isteyenler yer sıkıntısı yaşamazlar. Ancak denize girildiği zaman bir iki adımdan sonra denizin birden derinleştiği görülür. Bu nedenle yüzmeyi bilmeyen kişilerin ve çocukların burada yüzmeleri tavsiye edilmez. Yüzmeyi bilen kişilerin de Kumlubük Koyu Plajında yüzerken dikkatli olmaları gerekir.

Kumlubük Koyu Plajı Marmaris
Kumlubük Koyu Plajı Marmaris

Kumlubük Koyu Plajında Yapılabilen Etkinlikler Nelerdir?

Kumlubük Koyu Plajında isteğe bağlı farklı etkinlikler yapılabilir. Bu etkinlikler arasında denize girmek, plajda ve tepelerde yürüyüş yapmak yer alır. Bunun yanında Kumlubük Koyu Plajında piknik de yapılabilir.

​​​​​​Bunların dışında Kumlubük Koyu Plajında gezilebilecek yerler de vardır. Örneğin Kumlubük Koyu Plajı’nın yakınlarında bir mağara vardır. Bu mağaranın dört metrelik bir girişi vardır. Mağaranın içinde ise tamamen doğal olan sarkıtlar, dikitler ve galeriler bulunur. Bu yönü ile oldukça ilgi çekici bir mağaradır.

Kumlubük
Kumlubük

Bu nedenle Kumlubük Koyu’nun ziyaretçileri, bu mağarayı da ziyaret edebilirler. Bunun yanında Kumlubük Koyunda bulunan Amos isimli antik kent ve Hisarburnu da potansiyel olarak gezilebilecek olan yerlerdir. Kumlubük Koyu Plajı’na çok yakın olan bu yerler de ziyaretçilerde hayranlık uyandırır.

READ  Burunucu Macera Parkı | Marmaris'in Doğasına Eşlik Eden Park
Kumlubük Koyu Plajı Marmaris
Kumlubük Koyu Plajı Marmaris

Kumlubük Koyu Plajı Ücretli Midir?

Bir yere gezmek için gitmeden önce akıllara takılan sorular arasında, oraya girerken herhangi bir ücretin alınıp alınmadığı sorusu vardır. Bu durum Kumlubük Koyu Plajı için de geçerlidir. Kumlubük Koyu Plajı halk plajıdır. Bu nedenle Kumlubük Koyu Plajı’na giriş de ücretsizdir. Bunun yanında Kumlubük Koyu Plajında otopark için de ücret talep edilmez. Bu sebeple Kumlubük Koyu Plajına olan ilgi de artar.

Kumlubük Koyu Plajı Marmaris
Kumlubük Koyu Plajı Marmaris

Kumlubük Koyu Plajı’na gitmeyi isteyen kişiler, evlerinde piknik sepetlerini hazırlayıp hiçbir ücret ödemeden Kumlubük Koyu Plajı’na gidebilirler. Böylece tamamen ücretsiz bir şekilde keyifli vakit geçirebilirler. Kısacası Kumlubük Koyu Plajında sıfır maliyeti olan bir piknik yapılabilir.

Marmaris’te Gidilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Saklı Göl Muğla | Yerli ve Yabancı Turistlerin Uğrak Yeri

Hakan Karaduman

Nimara Mağarası

Hakan Karaduman

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Muğla Marmaris Akkum koyu

Gezicini

Marmaris Tarihi Yerleri

Gezicini

Marmaris Marina – Liman | Doğu Akdenizin Turkuaz İncisi

Gezicini

Marmaris Kapalı Çarşı’da Seyahat

Hakan Karaduman

Yorum Yaz