Image default
İstanbul

Kartal Gezilecek Yerler

Kartal Gezilecek Yerler 

istanbul kartal
istanbul kartal

İstanbul ilinin en gözde ilçeleri arasında olan Kartal, Anadolu yakası ziyaret noktalarından biridir. Gezmeye değer bir ilçe olan bu bölgede ziyaret edilecek oldukça önemli bölgeler vardır. Son derece muazzam yerlere sahip bu ilçede tarihi, turistik, doğal güzellik ve deniz gibi bir çok yaşam alanı mevcuttur. Kartal gezilecek yerler arasında olan bu bölgeler ilçede muhakkak görmeniz gereken bölgelerdir. Hafta sonu keyfini çıkaracağınız bu güzel yerlerde gezmek ise oldukça keyiflidir. Konum

Kartal
Kartal

Tarihin önemli mimarilerinin de yer aldığı bu ilçede ayrıca keşfedilecek farklı bölgelerde bulunmaktadır. Kartal ilçesinin ziyarete değer olan bu yerlerini görmek için ise Anadolu yakasından ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kartal - Kartal Gezilecek Yerler
Kartal – Kartal Gezilecek Yerler

Kartal Sahili

Kartal, Anadolu yakasının en fazla ziyaret edilen bölgeleri arasındadır ve burada gezmek için oldukça farklı yerler bulunmaktadır. Eşsiz doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan Kartal, gezerken keyif alacağınız bir ilçedir. Bu ilçede gezmeye değer olan Kartal Sahili ise ziyaret edilen ilk alanlardan biridir. Denizin en güzel manzarasına sahip bu sahil, hava almak için son derece harika bir bölgedir.

Kartal Gezilecek Yerler
Kartal Gezilecek Yerler

Adalar manzaralı olan bu sahil, muazzam yerleriyle de oldukça harikadır ve ilçede muhakkak ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. Sahile karşı bir hava almanızı sağlayacağınız bu bölgede ayrıca küçük işletmelerde bulunmaktadır. Cafe ve restoranlarla dolu olan bu alanda sizde dinlenerek manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kartal Sahili
Kartal Sahili

Kartal Sahili, ilçenin en güzel manzarasına sahip alanlardan biridir. Gezerken büyük keyif alacağınız bu bölgede cafe ve restoranlarda mevcuttur. Kartal ilçesinin en popüler olan bu yerinde ayrıca yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanları da mevcuttur. Ailelerin de tercihi olan bu sahile gelerek sizde günün yorgunluğunu atıp, sahilin keyfini çıkarabilirsiniz.

READ  Başakşehir Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi
Kartal Sahili - Kartal Gezilecek Yerler
Kartal Sahili – Kartal Gezilecek Yerler

Aydos Ormanı

İstanbul Anadolu yakasında yer alan en önemli yerlerden olan Kartal, gezmeye doyum olmayan bir yerdir. Güzel alanlara sahip olan bu ilçede gezilecek ilk yer ise Aydos Ormanı bölgesidir. Şehrin gürültüsünden uzak olan bu bölge, kafasını dinlemek isteyenler için son derece harikadır. Ayrıca eğlenmek isteyenlerinde geldiği bu orman, hafta sonu için oldukça muazzam bir bölgedir. Konum

Aydos Ormanı
Aydos Ormanı

Oksijen ve bitki bakımından zengin olan bu ormanda vakit geçirmek ise oldukça keyiflidir ve burada keşfedilecek bir çok alan mevcuttur. Yeşilin en güzel tonuna sahip olan bu ormana ulaşım ise ilçe merkezinden kolaylıkla sağlanmaktadır.

Aydos Ormanı
Aydos Ormanı

Aydos Tepesi

Kartal, İstanbul ilinin Anadolu yakasında yer alan popüler buluşma noktalarından biridir. Gezilecek güzel yerlere sahip olan bu ilçede ziyaret edilecek oldukça harika yerler ve alanlar mevcuttur. İlçede ziyaret edilecek bu yerlerden biri ise Aydos Tepesi alanıdır. Yeşilin büyüsüne kapılacağınız bu yerde eşsiz manzarayı izlemek oldukça keyiflidir. İstanbul’un 537 metrelik en yüksek noktası olan bu tepede zaman geçirmek ayrıca son derece huzurludur. Etrafındaki ağaçlarla adeta bir görsel şölen sunan bu tepede günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Konum

Aydos Tepesi
Aydos Tepesi

Kartal ilçesi, Anadolu yakasının en güzel yerleri arasındadır ve burada ziyaret edilecek bir çok alan bulunmaktadır. Özellikle doğal güzellikleri ile ön planda olan bu ilçede görülecek ilk yer Aydos tepesidir. Doğanın en güzel manzarasına sahip bu yerde vakit geçirmek oldukça keyifli ve huzurludur.

Aydos Tepesi - Kartal Gezilecek Yerler
Aydos Tepesi – Kartal Gezilecek Yerler

Dragos Tepesi

Kartal, Anadolu yakasının popüler yerleri arasındadır ve burada gezilecek harika bölgeler bulunmaktadır. Gezmenin tadını çıkaracağınız bu yerler, doğal güzellikler, tarihi mimariler ve yaşam merkezleridir. İlçede gezilecek bu yerlerin en başında ise Dragos Tepesi alanı gelmektedir. İlçenin popüler yerleri arasında olan bu tepe mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Çevresindeki çam ve meşe ağaçlarıyla ön planda olan bu tepe, ilçenin en fazla ziyaret edilen bölgeleri arasındadır. Yeşilin farklı tonlarına sahip bu tepenin yüksekliği ise yaklaşık 107 metredir. Harika bir deniz manzarasına sahip bu yere gelerek sizde doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

READ  İstanbul'da Denize Girilecek Yerler ve İstanbul Plajları Listesi
Dragos Tepesi
Dragos Tepesi

Dragos Sosyal Tesisleri

Anadolu yakasının en güzel yerlerine sahip Kartal ilçesi, gezilecek bölgeleri ile son derece harikadır. Burada gezilecek yerler listesinde doğal güzellikler, tarihi yerler ve lüks mekânlar bulunmaktadır. Gezmeye doyamayacağınız bu ilçede gelebileceğiniz ilk yer ise Dragos Sosyal Tesisleri mekânıdır. 582 metresi açık alana sahip bu tesisin gerçek ölçümü 907 metrekaredir. Ada manzaralı olan bu tesis günün yorgunluğunu atmak için son derece muazzam bir yerdir. Yürüyüş yolları da bulunan bu tesiste çam ve deniz kokusunu içinize çekerek huzuru bulabilirsiniz. Konum

Dragos Sosyal Tesisleri
Dragos Sosyal Tesisleri

Kartal Meydan

Kartal, Anadolu yakasının en özel yerlerine sahip popüler bir ilçedir ve burada gezebileceğiniz çok güzel yerler bulunmaktadır. Kartal Meydan ilçede gezebileceğiniz yerlerden biridir ve burada alışveriş dükkanları bulunmaktadır. Ayrıca cafe ve restoranlarında yer aldığı bu meydanda farklı lezzetleri de tadabilirsiniz. Günün keyfini çıkarmak için harika bir yer yer olan bu meydanda yazın çeşitli etkinliklerde düzenlenmektedir. Eğlenmek için oldukça güzel bir yer olan Kartal Meydanı ilçede muhakkak ziyaret etmeniz gereken bölgeler arasındadır.

Kartal Meydan
Kartal Meydan

Kartal ilçesi, İstanbul Anadolu yakasının en kalabalık yerleri arasındadır ve burada gezmeye değer bir çok alan bulunmaktadır. Gezmenin tadını doyasıya yaşayacağınız bu yerlerden biri de Kartal meydanıdır. Son derece popüler olan bu yer, dükkanları, alışveriş yerleri ve etkinleriyle oldukça muazzamdır. Günün yorgunluğunu atmanın en güzel yeri olan bu meydanda cafe ve restoranlarda da dinlenebilirsiniz.

Kartal Belediyesi Masal Müzesi

Kartal, Anadolu yakasının en işlek yerlerine sahiptir ve burada görmeye değer bir çok alan bulunmaktadır. Bununla birlikte lüks mekânlar ve yaşam merkezleri de olan bu ilçede gezmek oldukça eğlencelidir. İlçede gezerek göreceğiniz bu yerlerin başında ise Kartal Belediyesi Masal Müzesi gelmektedir. İlçenin en özel mekânları arasında olan bu müze Türkiye’de bir ilktir ve tarihe önem verenlerin seveceği bir yerdir. Tarihi önemi bulunan oyuncaklar ve Türk Edebiyatının yazarlarının ilk kitaplarının sergilendiği bu müze son derece ayrıcalıklıdır. Masal kahramanlarının heykelinin de yer aldığı bu müze mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekânlardan biridir. Konum

READ  İstanbul'da Gezilecek Tarihi Yerler Listesi
Kartal Belediyesi Masal Müzesi
Kartal Belediyesi Masal Müzesi

Kartal Belediyesi Masal Müzesi, Kartal ilçesinin en özel mekânları arasındadır. Farklı bir çok eserin sergilendiği bu müze özellikle tarih sevenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerdendir. Oyuncaklar ve eserlerin yer aldığı müzede ayrıca cafe ve dinlenme yerleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuk oyun alanı da olan bu müzede vakit geçirmek oldukça eğlencelidir.

Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi

Anadolu yakasının en güzel yerlerinin olduğu Kartal ilçesi, muhakkak görmeniz gereken bölgeler arasındadır. Tarihi yerler, doğal güzellikler ve lüks mekânların olduğu bu ilçede gezmenin keyfi bir başkadır. Bu ilçede gezmeye değer ilk yer ise Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi mekânıdır. Bu müze ilçenin en fazla ziyaret edilen mekânlarından biridir ve içerisinde 300’e yakın deniz kabuğu sergilenmektedir. Kemal Geyran tarafından açılan bu müze ayrıca Türkiye’de bir ilktir. Türkiye’den ve dünyadan örneklerin yer aldığı bu müzeyi ziyaret ederek sizde deniz kabuklarını inceleyebilirsiniz. Kartal ilçesinden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu müzeye sadece Salı, Çarşamba ve Pazar günleri giriş yapabilirsiniz. Müzeye giriş ise tamamen ücretsizdir. Konum

Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi
Can Geyran Deniz Kabukları Müzesi

 

İStanbul’da Gidilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeytinburnu Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

chebsra

Tuzla Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Sultangazi Gezilecek Yerler | Sultangazi’nin En Güzel Yerleri

Hakan Karaduman

Sultanbeyli Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Sarıyer Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi

Hakan Karaduman

Saklı Göl

Sinem

Pendik Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel Yerleri

chebsra

Küçükçekmece Gezilecek Yerler Listesi !

chebsra

16 Yorumlar

ALİ arslan 11 Şubat 2022 at 00:04

Gerçekten çok güzel bir yer gezilmesi görülmesi gereken bir yer

Cevapla
Mehmet arslan 11 Şubat 2022 at 00:06

Gerçekten çok güzel bir yer gezilmesi görülmesi gereken bir yer

Cevapla
Şaban ceylan 11 Şubat 2022 at 00:07

Gerçekten çok güzel bir yer gezilmesi görülmesi gereken bir yer

Cevapla
Şaban ceylan 11 Şubat 2022 at 00:07

Gerçekten çok güzel bir yer gezilmesi görülmesi gereken bir yer

Cevapla
Mahir 11 Şubat 2022 at 07:50

Mükemmel bir rehber yazısı herkese tavsiye ederim

Cevapla
Barış Geçmen 11 Şubat 2022 at 09:41

Kartal Sahili son derece güzel ve eşsiz bir güzelliğe sahip bir yerdedir. Tabiat ve havası da son derece güzeldir diyebilirim.

Cevapla
Ömer Akbuğa 11 Şubat 2022 at 11:19

Mükemmel bir yazı olmuş gerçekten faydalı bir rehber yazısı sayenizde nerde nereye gideceğimizi biliyoruz nereyi gezeceğimizi biliyoruz çok teşekkür ederiz

Cevapla
Berna 11 Şubat 2022 at 15:02

Cokk guzel hazirlamissiniz tesekkurler

Cevapla
Nur 11 Şubat 2022 at 16:08

Kartalın sahilinde bulunmuştum sessiz sakin bir yer tam kitap okumalık

Cevapla
mehmettelco 11 Şubat 2022 at 19:33

Mükemmel bir rehber yazısı herkese tavsiye ederim , gezicini gercekten cok iyi site , elinize saglik .

Cevapla
Yusuf 12 Şubat 2022 at 00:08

Tek kelimeyle mükemmel olmuş elinize ve kolunuza sağlık

Cevapla
Emre Yılmaz 12 Şubat 2022 at 00:37

Kartalı çok seviyorum. Mazum harika yerleri var. Arkadaşımla çok gezmiştim. Herkese tavsiye ederim. Süper. 👍

Cevapla
Eylul 12 Şubat 2022 at 01:06

Kesinlikle gelmeden önce bu siteyi ziyaret etmelisiniz.

Cevapla
Mehmet 12 Şubat 2022 at 15:32

kültürel güzelliklerimizi açıklayan daha önce böyle bir rehber yazısı görmedim gerçekten çok kaliteli ve sade anlatımıyla diğer gezi yazılarından ayrılıyor

Cevapla
Abdullah 12 Şubat 2022 at 15:55

İstanbul’da kartal ilçesini ve gezilecek yerleri çok iyi tanıtmışlar

Cevapla
Efkan 13 Şubat 2022 at 01:25

Gezerken ufkunuzun açılacağı yerler.

Cevapla

Yorum Yaz