Image default
Aydın

Karpuzlu Gezilecek Yerler

Karpuzlu Gezilecek Yerler

Yazıda Karpuzlu Gezilecek Yerler anlatılmaktadır. Aydın Milas arasında yer alan Karpuzlu ilçesi ulaşım açısından oldukça zor bir yer de kalmaktadır. Köyün hemen girişinde birçok karpuzlar bulunur. Buraya geldiğinizi bu karpuzlardan anlamanız mümkün. Karpuzlu merkeze uzak olduğu için kendi aracınızla gitmek daha doğru olacaktır. Karpuzlu ovasından gelen ismi sayesinde yıllardır bu isimle anılmaktadır. 10 bin kişilik bir nüfuslu olan karpuzlu ilçesine geldiğiniz zaman Karpuzlu gezilecek yerler olarak bakarsanız daha iyi bir şekilde vakit geçirmeniz mümkün.

Karpuzlu
Karpuzlu

Alinda Antik Kenti

Alinda antik kenti yörenin en eski yerleşim yeridir. Eski dönem de burada yaşayan karis halkının bırakmış olduğu bir izdir. Etrafı sur duvarlarla çevrili olduğu için buraya Geldiğiniz zaman çok net bir şekilde görebilirsiniz. Şehir de şehre su sağlayan birçok kemerler yer alır. Tarihin ilk yerleşim yerlerinden birisi olduğu için buraya ait herhangi bir yazıt yer almamaktadır. Ancak kalan tarihi kent de yapılan araştırmalar sonucunda Alinda Antik kentine ulaşılmıştır. Antik kente geldiğiniz zaman herhangi bir ücret ödemeden gezmeniz mümkün. Çok daha iyi fotoğraflar çekebilir ve oldukça iyi bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.

Alinda Antik Kenti
Alinda Antik Kenti

Karpuzlu Gezilecek Bir Yer Mi?

Karpuzlu köy yerine sahip olan bir yerdir. Genellikle tarihi açıdan çok fazla ön plana çıkan bir yer olmasa da sakin bir hayat yaşamak isteyenler ve köy hayatını sevenler için ideal bir yerdir. Ulaşım için birçok kullanacağınız araçlar yer alır. Bu araçlarla daha kısa sürede karpuzlu köyüne ulaşım sağlamış olursunuz.

  • Şahsi araçla gidebilir
  • Otobüs veya servis kullanabilir
  • Havalimanına kadar uçakla gelerek daha sonra otobüsle devam edebilirsiniz.

Karpuzlu bu nedenle birçok insan gezilecek bir yer sayılabilir. Kolay bir şekilde ulaşım sağlayarak köyü daha iyi bir şekilde gezmeniz mümkün.

READ  Koçarlı Gezilecek Yerler
Karpuzlu Aydın
Karpuzlu Aydın

Karpuzlu Ulaşım

Karpuzlu ilçesine ulaşım sağlamak istediğiniz zaman Aydına gelmeniz gerekir. Genellikle birçok noktadan 5-6 saatlik bir süre içerisinde Aydına ulaşmanız mümkün. Aydına geldikten sonra merkezde yer alan karpuzlu araçlarına binip köye ulaşmanız mümkün. Genellikle köy hayatını seven kişiler daha çok karpuzlu köyüne gelmeyi tercih eder.Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sultanhisar Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Söke Gezilecek Yerler | Söke’de Muhteşem Görülecek Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Nazilli Gezilecek Yerler Listesi ! En Önemli Rotalar

Gezicini

Kuyucak Gezilecek Yerler

Hakan Karaduman

Kuşadası’nda Ne Yapılır? Nerede Kalınır?

Gezicini

Kuşadası’nda Tercih Edilebilecek Oteller | Kuşadası Otelleri

Gezicini

Kuşadası Tarihi Yerleri

Gezicini

Kuşadası Plajları Koyları Sahilleri

Gezicini