Image default
En Güzel Yerler İstanbul Tavsiye Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerlerin Listesi

Başlıklar

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul tarihin her zaman diliminde, pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, uygarlıkların en gözde kenti olarak görülmüştür. 16 yüzyıl kadar bir zaman dilimi boyunca medeniyetlerin başkentliğini yapan bu özel şehir kültürel anlamda oldukça zengin bir yapıya sahiptir. İstanbul gezilecek yerler listemizde yer alan tarihi, kültürel ve çağdaş yerleri sizler de ziyaret edebilirsiniz.

istanbul
istanbul

Çeşitli uygarlıklardan kalan tarihi kalıntılar, kültürel yapısı ve özel dokusuyla İstanbul hem modern hem de tarihi bir şehir olarak dünyadaki en özel yerini korumaktadır. İstanbul’un çok boyutlu olan yapısını keşfedebilirsiniz.

İstanbul Gezilecek Yerler
İstanbul Gezilecek Yerler

Ayasofya Camii

Tarihin en eski ve kültürel miraslarından olan Ayasofya her yıl ziyaretçi akımına uğrayan İstanbul’un en gözde mimari eserlerinden biridir.  Doğu Roma dönemlerinde inşa edilen bu yapı, büyüklüğü, dayanıklılığı ve özel kültürel dokusuyla adeta bir görsel şölen oluşturmaktadır. Konum

Ayasofya Camii
Ayasofya Camii

Tarihin her sahnesinde ibadethane olarak kullanılan bu özel mimari dünyanın en eski katedrali olma özelliğini taşımaktadır. 5. Yüzyıl dönemlerinde bu yapıya Hagia Sophia ismi verilmiştir ve İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmesinden sonra isminin Ayasofya Camii olarak değiştirilmesi kararına ulaşılmıştır.

Ayasofya Camii - İstanbul Gezilecek Yerler
Ayasofya Camii – İstanbul Gezilecek Yerler

Ayasofya cami günümüzde Ayasofya müzesi olarak ziyaretçilerine ev misafirliği yapmaktadır. Yaz aylarında ziyaret saat aralıkları 09.00-19.00 olan bu müzenin kış aylarındaki ziyaret saatleri ise 09.00-17.00’dır. Sizler de bu özel dokuya sahip olan müzeyi ziyaret ederek tarihte kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Ayasofya Camii - İstanbul Gezilecek Yerler
Ayasofya Camii – İstanbul Gezilecek Yerler

Kapalı Çarşı

İstanbul denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Kapalı Çarşı tüm görkemi ve ışıltısıyla davetlilerini bekliyor! Osmanlı döneminde inşa edilen bu özel çarşı turistler tarafından da oldukça bilinmekte ve “Grand Bazaar” olarak anılmaktadır. Dünya çapında yüksek üne sahip bu özel pazarda ne ararsanız bulabilmeniz mümkün. Konum

Kapalı Çarşı
Kapalı Çarşı

İstanbul’un geçmişten günümüze önemli ticaret alanlarından biri olan bu özel pazar 45.000 metrekare kadar büyüklükte bir alanda konumlanmaktadır. İstanbul Kapalı çarşı büyüklük ve dükkan alabilme kapasitesi ile dünya üzerinde hatırı sayılır pazarlar arasındaki yerini almaktadır. Bu çarşı içerisinde 4000 adet dükkan bulunmakta ve özellikle de tarihten günümüze gelenek olarak satımı devam eden Türk halı ve kilimleri bu çarşıda popülerliğini devam ettirmektedir.

Kapalı Çarşı - İstanbul Gezilecek Yerler
Kapalı Çarşı – İstanbul Gezilecek Yerler

Sizler de bu özel tarihi dokuya sahip, geçmişten günümüze miras olarak kalan Kapalı Çarşı’yı ziyaret edebilir, o özel atmosfer içerisinde tarihte kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Kapalı Çarşı - İstanbul Gezilecek Yerler
Kapalı Çarşı – İstanbul Gezilecek Yerler

Galata Kulesi

Şehrin ismi anıldığında dahi kafalarımızda canlanan, İstanbul’u İstanbul yapan mimarilerden biri olan Galata kulesi yerli ve yabancı turistlerin her daim göz bebeği olarak zirvedeki konumunu korumaktadır. Bu özel kule Bizans döneminde İmparator Justinianos’un özel istekleri ile inşa ettirilmiş ve günümüze kadar kalıcılığını devam ettirmiştir. Konum

Galata Kulesi
Galata Kulesi

Sizler de İstanbul’a gittiğinizde muhakkak görmeniz gereken yerlerden biri olan Galata Kulesi tüm ihtişamı ile sizleri bekliyor. Giriş ücreti 30TL olan bu özel kuleyi 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilir, bu özel tarihi ve mimari değeri görerek, dokunarak hissedebilirsiniz.

Galata Kulesi - İstanbul Gezilecek Yerler
Galata Kulesi – İstanbul Gezilecek Yerler

Kız Kulesi

Kız Kulesi, İstanbul’un bir diğer tarihi mimari eserlerinden birisi olmakla beraber en romantik mimari eserlerden biridir. Tarihin yıpratıcı yıllarına dayanan, sağlam ve denizdeki konumuyla kendisine hayran bırakan yapısı ile Kız Kulesi görenleri kendisine aşık etmektedir. Eski dönemlerde pek çok amaç için kullanılan bu kule, dönemimizde romantik evlilik teklifleri, şık bir akşam yemeği ve müze olarak çok işlevsel bir hizmet vermektedir. Konum

Kız Kulesi
Kız Kulesi

Sizler de Kız Kulesi’ni ziyaret ederek restoranda yer alan leziz tatları deneyebilir, kültürel zenginliğinizi arttırmak adına müze kısmını da ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım açısından Salacak konumundan 15 dakikada Kız Kulesi mimarisine ulaşabilir, özel manzarayı keşfederken, tarihten günümüze kalan bu özel yapının tadını çıkartabilirsiniz.

READ  İstanbul Kamp Alanları
Kız Kulesi - İstanbul Gezilecek Yerler
Kız Kulesi – İstanbul Gezilecek Yerler

Topkapı Sarayı

Tarihi yarımada turistlerin her daim sıkça tercih ettiği ve oldukça kalabalık olan bir konumdur. Tarihi yarımadada konumlanan Topkapı Sarayı, İstanbul’u ziyaret edenlerin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Konum

Topkapı Sarayı
Topkapı Sarayı

Saray 400 yıl kadar süre Osmanlı devletinin idare merkezi olarak kullanılmış, padişahların ve eşlerinin, devlet büyüklerinin ve devlet için yetiştirilen öğrencilerin tamamına ev sahipliği yapmıştır. Bu özel saray İstanbul’un ulu fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa edilmiştir.

Topkapı Sarayı - İstanbul Gezilecek Yerler
Topkapı Sarayı – İstanbul Gezilecek Yerler

Şuan müze olarak hizmet veren bu özel mimari yapı, 3 Nisan 1924 tarihinde müze olarak düzenlenmiştir. Müze içerisinde İslami emanetler, çeşitli mimari özelliklere sahip köşkler, döneme ait kıyafetler, malzemeler ve çeşitli kitaplar da bulunmaktadır. Sizler de Osmanlı tarihinde gezintiye çıkmak, Osmanlı tarihini bizzat görmek için bu özel sarayı ziyaret edebilirsiniz.

Topkapı Sarayı ziyaretçilerine hizmet verdiği saat aralıkları ise şu şekildedir: 10.00-17.30. Sizler de belirtilen saatler aralığında sarayı ziyaret ederek, tarihin en ünlü ve dünyanın en bilinen saraylarından biri olan Topkapı Sarayı’nı keşfetme imkanına sahip olabilirsiniz.

Topkapı Sarayı - İstanbul Gezilecek Yerler
Topkapı Sarayı – İstanbul Gezilecek Yerler

Geçmişten günümüze özel doku ve özelliğini hala devam ettiren bu saray da keşfedilmeyi bekleyen pek çok alan, oda ve bahçe bulunmaktadır. İstanbul’u ziyaret ettiğinizde muhakkak ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Sultanahmet Meydanı

İstanbul’a gelenler için adeta bir başlangıç noktası olan Sultanahmet Meydanı turistlerin gözbebeği konumundadır. Bizans döneminde hipodrom olarak kullanılan bu meydanda pek çok otel de bulunmaktadır. Konum

Sultanahmet Meydanı
Sultanahmet Meydanı

Fotoğraf çekinmek için İstanbul’da ideal konumlardan biri olan Sultanahmet Meydanı’nda Bizans’tan kalma Obelisk, Örme Dikilitaş ve Yılanlı gibi özel dikili taşlar oldukça ilgi çekmektedir. Sizler de bu meydanı ziyaret ederek pek çok kaliteli fotoğraf çekinebilirsiniz.

Sultanahmet Meydanı - İstanbul Gezilecek Yerler
Sultanahmet Meydanı – İstanbul Gezilecek Yerler

Konumu itibariyle Sultanahmet Meydanı Ayasofya, Topkapı Sarayı gibi pek çok ünlü mimari eserlere de yakın konumdadır.  Sizler de İstanbul’a gezmeye bu noktadan başlayabilir, pek çok özel ve tarihi alanı bu keşfetmeye Sultanahmet Meydanı’ndan başlayabilirsiniz.

Sultanahmet Camii

İstanbul’un en değerli yerlerinden biri olan Sultanahmet Camii, turistlerin gezme alanlarının en başında gelmektedir. Sultanahmet Cami yerli turistlerin oldukça ilgisini çekmekle beraber, aynı zamanda yabancı turistlerin de bir o kadar ilgisini çekmektedir. Bu özel yapının bu raddede ilgiye maruz kalmasının temel sebebi ise bu özel yapıya 21.043 adet İznik çinisinin özenle döşenmiş olmasıdır. Bu çinilerin özenle döşenmesinin ardından bu özel yapı mavinin en hoş tonlarından birine bürünmüştür. Konum

Sultanahmet Camii
Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii tarihin yakın çağlarında inşa edilmesine karşın, dayanıklılığı ve ihtişamıyla tıpkı günümüzde yapılmışçasına yeniliğini korumaktadır. 17.yüzyıllarda inşa edilen ve Mimar Sinan’ın öğrencilerinden olan Sedefkar Mehmet Ağa bu özel yapıyı tasarlamış ve hayata geçirilmesinde etkin rol üslenmiştir. Sultan 1. Ahmet döneminde inşası tamamlanan bu özel yapıda toplam 16 adet şerefe bulunmaktadır.

Sultanahmet Camii - İstanbul Gezilecek Yerler
Sultanahmet Camii – İstanbul Gezilecek Yerler

Şerefelerden her biri Osmanlı imparatorluğunda bulunan hükümdarları simgelemektedir.  İstanbul’da yer alan ihtişamlı, en büyük ve özel yapıların arasında yer alan Sultanahmet Camii yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olarak her yıl binlerce misafirine ev sahipliği yapmaktadır. Geçmişin özel dokusunu günümüze taşıyan ve mimari açıdan görmeye değer olan bu yapıyı sizler de hafta içi bir günde ziyaret ederek daha sakin bir şekilde inceleme fırsatını elde edebilirsiniz. Sultanahmet Camii spesifik olarak Cuma ve hafta sonları, bayramlar gibi günlerde kalabalık olma oranı açısından oldukça fazladır.

İstiklal Caddesi

İstanbul’un 24 saat ışıklı olan ve ışıltısıyla herkesi kendisine hayran bırakan Beyoğlu’nun vazgeçilmez noktası elbette İstiklal Caddesidir. İstiklal caddesi geçmişten günümüze büyük bir ilgiyle karşılanmakta, bu özel yere şarkılar dahi bestelenmektedir. Konum

Bu özel caddede dilediğiniz her şeye erişim sağlamanız mümkündür. Cadde boyunca çeşitli yemek alanları, restoranlar, cafeler, giyim mağazaları, hediyelik eşya dükkanları ve daha fazlası da bulunmaktadır. İstanbulluların genel olarak rutin ihtiyaçlarını karşıladığı bu caddede yerli ve yabancı turistler de hediye alma amacıyla alışveriş yapmaktadır.

READ  Afyonkarahisar Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi
İstiklal Caddesi
İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi içerisinde muhakkak görülmesi gereken yerler ise elbette ki Suriye pasajı, özel dokusuyla Rumeli Han, geçmişten günümüze hatıra olarak bırakılan Emek sineması, dünyaca ünlü Galatasaray lisesi, oldukça popüler olan Yapı Kredi Kültür Merkezi bulunmaktadır.

 İstiklal caddesi boyunca yürüdüğünüzde yolun sonunda sizler de Galata Kulesini görebilir, İstanbul’un eşsiz dokusunu anında hissedebilirsiniz. Pek çok mimari ve kültürel anlamda zengin olan İstanbul her yıl binlerce misafirine ev sahipliği yapmakta, tarihi, mimarisi ve özel dokusuyla birlikte herkesi kendisine hayran bırakmaktadır.

Sizler de bu özel yapı ve tarihi dokuyu hissetmek adına hemen İstiklal Caddesi ve İstanbul gezilecek yerler arasından dilediğinizi tercih ederek, bu özel tarihi, modern ve klasik yapılar arasında geçmişten günümüze bir yolculuk yapma imkanına sahip olabilirsiniz. İstanbul tüm ihtişamı ile sizleri bekliyor olacak.

Eminönü

Eminönü denilince akla ilk gelen şey elbette ki özel günlerdir. Eminönü evlenecek çiftlere, özel parti düzenleyenlere veya herhangi bir özel kutlamayı düzenleyenler için vazgeçilmez bir noktadır. Eminönü’nde yer alan eşyaların veya kutlama araçlarının bir benzerini başka yerde bulmanız mümkün değildir. Eminönü ziyaretinizi özel dükkanlarla başlatıp, Galata Köprüsü’nde manzarayı seyrederek sonlandırabilirsiniz. Konum

Eminönü
Eminönü

Geçmişin özel dokusunu, günümüzün modernliğiyle birleştiren bu özel yeri ziyaret ederek sizler de pek çok kutlama eşyası, evlenecek çiftler için kına eşyası, gelin ve damatlar için hazırlık malzemelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Eminönü’ne gidip de balık ekmek yememek olmaz! Ziyaret sırasında karnınız acıkırsa muhakkak balık ekmek yemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Eminönü - İstanbul Gezilecek Yerler
Eminönü – İstanbul Gezilecek Yerler

Aya İrini Kilisesi

Tarihin günümüze bıraktığı en ünlü mimari eserlerden biri olan Aya İrini Kilisesi, Topkapı Sarayı’nın bahçe kısmında bulunmaktadır. İstanbul’un ve hatta Bizans döneminin ünlü kiliselerinden biri olan bu kilise tarihe meydan okuyarak günümüzde de misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. Konum

Bu özel kilise de çeşitli kültürel ve sanat etkinlikleri yapılmakta olup, kilise 1973 tarihinden günümüzü de kapsatan zaman dilimi içerisinde İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından korunmaktadır. Aya İrini Kilisesi özel dokusunu ve özelliğini Fatih Sultan Mehmet döneminden günümüze kadar asıl formatında korumuştur.

Aya İrini Kilisesi
Aya İrini Kilisesi

İstanbul’un fethi döneminde çoğu kilise camiye çevrilerek etkinlik göstermiştir. Bunların aksine Aya İrini Kilisesi tarihte hiçbir şekilde değişikliğe uğramamış, fetihten sonra da kilise olarak işlevselliğine devam etmiştir. Özel dokusu, kültürel ve sanatsal yapısı ile Aya İrini Kilisesi tüm misafirlerini beklemektedir.

Bu özel kiliseye ulaşım için kullanabileceğiniz yöntemler ise şöyle: Kadıköy veya Üsküdar mevkilerinden bu kiliseye ulaşım Eminönü vapurları eşliğinde kolaylıkla sağlanmaktadır. Bu özel ve orijinalliğini tamamen koruyan kilisenin cam yapısı, mimari yapısı ve dokusunu hissetmek için ne bekliyorsunuz?

İstanbul Aya İrini Kilisesi sizlere geçmişe en kültürel ve sanatsal özellikleriyle gezme fırsatı sunuyor. Hemen İstanbul’un ünlü kiliselerinden biri olan tarihin günümüze armağanı olan bu kiliseyi ziyaret ederek sizler de tarihte kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Süleymaniye Camii

Osmanlı İmparatorluğu’nun en ünlü ve etkin padişahlarından biri olan Kanuni Sultan Süleyman’ın anısına yaptırılan bu özel cami tüm ihtişamıyla İstanbul’a gelenleri kendisine aşık etmektedir. Mimar Sinan denilince akla ilk gelen eserlerinden biri olan Süleymaniye Camii 400 yıl ve üzeri süredir İstanbul’u İstanbul yapan değerlerden biridir. Konum

Süleymaniye Camii
Süleymaniye Camii

Süleymaniye Camii ihtişamı, özel mimari dokusu ve 15 parçadan oluşan külliyesi ile ziyaretçilerine ev sahipliği yapan özel bir camidir. Süleymaniye Camii yüksek özel tasarımıyla 11 adet girişe sahiptir. Bu camiye 11 farklı girişin olması, caminin ne kadar doluluk oranına sahip olduğunu veya potansiyelini simgelemektedir. Yapının oluşum aşamasında 2 bin civarında işçinin hizmet verdiği söz edilmekte olup, eşsiz dayanıklılığıyla mimari eser halen günümüzde dayanıklılığını göstermektedir.

READ  Türkiye'nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı İstanbul’un en çok bilinen ve kültürel açıdan yüksek bir mirası görülen yapılarından biridir. 1906 yılında yapımı başlanan Haydarpaşa Garı Alman bir şirket tarafından 2 sene çalışma sonucunda tamamlanmıştır. 2. Abdülhamit zamanında yapımı başlanan bu özel gar görüntüsü ve özel mimari yapısı ile uluslar arası anlamda oldukça ilgi çekmektedir. Konum

Haydarpaşa Garı
Haydarpaşa Garı

İsmini tarihin önemli şahıslarından biri 3.Selim’in Paşası olan Haydar Paşa’dan alan bu gar geçmişten günümüze önemini halen taşımaktadır. İstanbul Bağdat hattı olarak inşa edilen bu özel gar Anadolu’nun eşya aktarımı amacıyla etkin bir şekilde kullanılmıştır.

Tarihin çeşitli dönemlerinde yangınlar ve çeşitli hasarlara maruz kalan bu gar son olarak 2013 yılında son seferini gerçekleştirerek etkinliğini durdurulmuştur. Gar müze olarak kullanılmadığından dolayı alanı ziyaret etmek mümkün değildir ancak belli dönemlerde Haydarpaşa Garı’nda çeşitli etkinlikler ve kitap fuarları düzenlenmektedir.

Bu etkinliklere katılarak garın iç kısmını da görme fırsatı elde edebilirsiniz. Tarihin çeşitli dönemlerine, hüzün ve mutluluklarına şahitlik eden bu garı dışından dahi görme fırsatınız varsa kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Pierre Loti Tepesi

İstanbul’un enfes manzaralarından birine sahip olan bu özel tepe ismini zamanında bu tepede sık sık vakit geçiren Julien Viaud ve takma adı “Pierre Loti” olan şahıstan almıştır. İstanbul’u ziyaret edenlerin ilk noktalarından biri olan bu eşsiz manzarayı sizler de keşfederek anın tadını çıkartabilirsiniz. Konum

Pierre Loti Tepesi çeşitli hizmetleriyle ziyaretlerini kusursuz bir kapsamda ağırlamaktadır. Tesis alanlarında hizmetler arasında yemek, çay, çeşitli meşrubatlar ve nargile gibi hizmetler sunulmaktadır.

Pierre Loti Tepesi - İstanbul Gezilecek Yerler
Pierre Loti Tepesi – İstanbul Gezilecek Yerler

Bu alana ulaşım açısından en avantajlı ve özel olan ulaşım aracı ise kuşkusuz teleferiktir.  Pierre Loti Teleferik eşliğinde bu tepeye ulaşım oldukça zevkli olmakla beraber, manzarayı daha da kusursuzlaştırmaktadır.

Alçak alandan yüksek alana geçişte tüm manzaraya hakim olmanıza olanak tanıyan teleferik ile sizler de kısa süre içerisinde tepeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu özel tepenin atmosferini hissederek sizler de hem kaliteli hem de özel bir zaman geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yıldız Sarayı

Yıldız Sarayı müzesi III. Selim zamanında annesi Mihrişah Sultan için yaptırılmıştır. Özellikle II. Abdülhamit zamanından sonra Osmanlı’nın ana sarayı olarak kullanılan Yıldız sarayı müzesi güzel mimarisi ve tasarımıyla günümüzde İstanbul’un ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken yerlerinin başında gelmektedir. Konum

Yıldız Sarayı
Yıldız Sarayı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde bulunan bu saray Dolmabahçe sarayı gibi tek bir yapı halinde değildir. Marmara denizi sahilinden başlayıp kuzeybatıya doğru yükselip sırt çizgisine kadar tüm yamacı kaplayan bir bahçe ve koruluk içine yerleşmiş saraylar, köşkler, yönetim, koruma, servis yapıları ve parklar bütünüdür.

Yıldız Sarayı
Yıldız Sarayı

Yıldız Sarayı yapısı itibariyle fazlasıyla karmaşık bir mimariye sahiptir. Büyük Mabeyn, Şale Köşkü, Malta Köşkü, Yıldız Köşkü ve pek çok yönetim binası olarak kullanılan yapılar mevcuttur. Son dönem Osmanlı mimari ve dekorasyonun en tipik ve güzel örneklerindendir.

İstanbul İlçeleri Gezi ListesiBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeytinburnu Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Yunanistan Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Hakan Karaduman

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Ümraniye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi !

chebsra

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Ukrayna Gezilecek Yerler

Gezicini

Tuzla Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Hakan Karaduman

Türkiye’nin En Eski Bankası | Osmanlı Bankası

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

6 Yorumlar

Yeşim 7 Nisan 2022 at 16:58

İSTANBUL KADAR HARİKA VE AŞIK OLUNACAK BİR ŞEHIR YOK GECE AYRI GÜZEL GÜNDÜZ AYRI GÜZEL

Cevapla
Serpil 30 Mayıs 2022 at 17:18

Çok güzel bir şehir İstanbul gezicini ile daha da güzel gezdim İstanbul’un bibnbir yerini bilmediğim o kadar çok şey varmış ki bu site sayesinde İstanbul’u gezdim gördüm tanıdım tavsiye ederim herkese

Cevapla
Sude 31 Mayıs 2022 at 05:07

Türkiye bi çok şehire gittim ama ben istanbul gibi aşık olabilecegm yer görmedim. İstanbul gezicinin tavsiye üzeresine daha çok gezerek daha çok hayran kaldım. Herkes bu siteyi tavsiye edip türkiyemizdeli güzelşiklerini görmelerini istedim.

Cevapla
Yusuf 2 Haziran 2022 at 20:57

Dünyanın en güzel şehri desem abartmış olmam İstanbul’a gittigim zaman tüm dünyayı gezmiş gbi motive oluyorum her köşesi her sokağı ayrı güzzelikte dünyanın incisi İSTANBUL

Cevapla
Mehmet Emin 12 Haziran 2022 at 18:59

İstanbul gezicinin uzerine hayran kaldim herkes bu siteyi kullanip tavsiye etmelidir ben tavsiye ediyorum cok beğendim her yeri cok güzel cidden

Cevapla
Abdullah 23 Haziran 2022 at 16:17

Gittim çok güzel yer herkese tavsiye ederim

Cevapla

Yorum Yaz