Image default
Mağaralar Milas Muğla

İncirliin Mağarası | Milas İlçesinde Bir Mağara

İncirliin Mağarası

İncirliin mağarası Muğla’nın Milas ilçesinde Manastır Dağının yamaçlarında bulunmaktadır, bu hususta mağara içerisinde çeşitli antik kalıntılar ve dev sarkıtlar bulunmaktadır. Mağaranın toplam genişliği ise 350 metredir, ancak güvenlik sebebiyle mağaranın sadece 155 metresi ziyarete açıktır.

İncirliin Mağarası
İncirliin Mağarası

Mağaranın içerisinde bulunan buluntular ise mağaranın geçmiş dönemlerde aktif olarak kullanıldığını göstermektedir, bu hususta bazı bilim insanlarının yorumu mağaranın genelde savaş zamanında savaşlardan kaçan insanların korunmak için kullandığı yönündedir, zaman içerisinde çeşitli amaçlarla da mağara kullanılmıştır.

İncirliin Mağarası
İncirliin Mağarası

İncirliin Mağarasına Nasıl Gidilir?

İncirliin mağarasına gitmek isteyenler ilk olarak Muğla’nın Milas ilçesine ulaşmalıdır, daha sonra Milas merkezde bulunan toplu taşıma araçları kullanılarak İncirliin mağarasının yakınına gitmek mümkündür, bu hususta araçlar arazi şartları sebebiyle mağaranın tam önüne gidememektedir, ancak dolmuşların bıraktıkları yer ile mağara arasında yaklaşık 3 km bulunmaktadır. Hususi araçlarla İncirliin mağarasına gitmek isteye kişiler ise Milas şehir merkezinde bulunan tabelaları takip etmelidir, bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta yolların oldukça engebeli olmasıdır, bu sebeple acemi şoförlerin söz konusu yollara girmesi tavsiye edilmemektedir.

İncirliin Mağarası
İncirliin Mağarası

Giriş Ücretleri

12 yaş ve altı kişiler için ücretsizdir. 12 yaş ve üstü kişiler içinse mağaranın giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. Ancak zaman zaman çeşitli zamlarla mağaranın giriş ücreti arttırılmaktadır, bu sebeple söz konusu ücret İncirliin mağarasının hali hazırdaki ücretidir.

İncirliin Mağarası
İncirliin Mağarası

İncirliin Mağarasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça dipte bulunmaktadır, bu sebeple kapalı alan korkusu olan kişilerin mağaraya girmesi son derece riskli olacaktır. Aynı zamanda mağara içerisinde tehlikeli alanlar çeşitli uyarı levhaları ile işaretlenmiştir, bu sebeple mağara içerisinde gezerken kurallara uyulması oldukça önemlidir. Son olarak mağarada belirlenen alanlar dışında fotoğraf çekmek yasaktır, misafirlerin bu kurala uyması oldukça önemlidir.

READ  Akbük Koyu - Muğla
İncirliin Mağarası
İncirliin Mağarası

Yemek Mekanları

İncirliin mağarasının etrafında çeşitli yemek mekanları bulunmaktadır, aynı zamanda misafirlerin temel ihtiyaçlarını giderebilmesi için tuvalet ve büfeler de mevcuttur. Mağara gezisinin ardından beldenin meşhur yemeklerinden mutlaka tadılmalıdır, bu hususta beldenin oldukça lezzetli ve yöresel yemekleri mevcuttur.

Milas Çevresinde Görülecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Zeus Mağarası Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yediler Manastırı : Milas

Hakan Karaduman

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Yorum Yaz