Image default
Seferihisar

Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı | Yemyeşil Turkuaz Deniziyle Buluşması

Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı İzmir

İzmir yaz aylarında yemyeşil doğayla iç içe ağaçların turkuaz deniziyle buluşması da görülmeye değer oluyor. Denizlerinden en çok ziyaret edileni Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı olabilir. Çünkü eşsiz manzarasıyla, denizinin her zaman soğuk olmasıyla meşhurdur. Gemi suyu plajını ücretsiz da olması ilgileri üzerine topluyor. Plaja 2019 yılında temizliği, berraklığı ve çevre düzenlemesi mükemmel olduğu için mavi bayrak verilmiştir.

Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı
Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı

İzmir ili dediğimizde aklımıza gelenler gelişmişliği işle ön plana çıkması ve ülkenin doğal yaşam alanlarının en çok bulunduğu olduğudur. İzmir tarihi geçmişiyle birçok efsaneye konu olmuş, doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Bu güzellikleri görmek isteyenler İzmir’e geliyor ve turizm bölgesi olması açısından da önemini artırıyor.

Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı
Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı

GEMİ SUYU MEVKİİ NEREDE?

Sakin ve huzur dolu anlarınızın çoğunu burada geçirebileceğiniz gemi suyu mevkii plajı İzmir’e bağlı olduğu Seferihisar ilçesinde yer almaktadır. Seferihisar’ın en güzel plajlarından olan gemi suyu halk plajının akarca bölgesinde yerini alması da konumu için tercih edilen yerler arasında yerini alıyor. Gemi suyu mevkii kolaylıkla bulunabilecek adreslerden oluyor.

READ  Ürkmez Gezilecek Yerler
Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı
Gemi Suyu Mevkii Halk Plajı

GEMİ SUYU HALK PLAJINA NASIL GİDİLİR?

“Gemi suyu halk plajına gitmek istiyorum ama nasıl gideceğimi bilmiyorum“ diyorsanız işte cevabı. Gemi suyu mevkii bağlı olduğu Seferihisar ilçesine 1 saat kadar, izmir şehir merkezine ise sadece 52 km uzaklıktadır. Seferihisar gemi suyu mevki ulaşımı itibariyle dilerseniz kendi özel aracınızla veya Seferihisar’dan kalkan 936, 987 numaralı otobüse binerek yolculunuzu tamamlayabilirsiniz.

Seferihisar
Seferihisar

SEFERİHASAR GEZİLECEK YERLER

Türkiye’de ilk kez sakin şehir unvanını kazanan Seferihisar dünya çapında da namını duyurmayı başarabilmiştir. Yerli ve yabancı turist sayısının her geçen gün daha fazla arttığı Seferihisar’ın gezilecek yerleri merak uyandırıyor. İşte karşınızda tarihi ve coğrafyasıyla insanı büyüleyen yerler.

  • Teos antik kenti: Tarihi geçmişi 4000 yıl öncesine kadar uzanmakta olup, şairler kenti unvanına sahip, içerisinde akropol, tapınak ve tiyatronun bulunması mutlaka ziyaret edilmesi gerektiğini vurguluyor.
  • Sığacık kalesi: Parlak Mustafa paşa tarafından yaptırılan kale, zamanında deniz üssü olarak kullanmıştır.
  • Mandalina festivali: Sevmeyeni olmayan mandalina festivalinin hedefi bölgenin en iyilerini seçerek mandalinanın hasını Türkiye’ye duyurmaktır.
  • Sığacık sokakları: Dar ama doğada bulunan bin bir çeşit ağacın ve begonvillerin süslediği sokakları görülmeye değer.

Seferihisar’da Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Plajları Koyları

Gezicini

Ürkmez Meltemtur Sahili | İzmir’de Sakin Bir Köşe İstiyorsanız

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Gece Pazarı

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ürkmez Apart Otel : Ürkmez’in En İyisi

Gezicini

Teos Ormancı Tatil Köyü – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Gezicini

Teos Antik Kenti Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Tahsin Ar Tesisleri – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Hakan Karaduman

Yorum Yaz