Image default
Genel

En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

Seyahat etmek ve gezmek, her insanın ihtiyaç duyduğu bir sosyal faaliyettir. Özellikle yoğun bir iş temposu, günlük koşuşturmalar, ev işleri, insan ilişkileri derken çoğu zaman nasıl akşam olduğu anlaşılmaz. İşte böyle zamanlarda, fırsat buldukça kısa ya da daha uzun seyahatler yapılmalıdır. Böylece hem kafa boşaltılmış olur, hem de yeni yerler ve yeni kültürler görülür. Bu yazıda En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi hakkında bilgiler vereceğiz.

En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi
En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

Peki, diyelim ki yanınızda eşinizle birlikte daha önce hiç gitmediğiniz bir yeri gezeceksiniz. Nereye gideceğinizi, nerede konaklayacağınızı ya da ne zaman ne yapılacağını nasıl anlayacaksınız? İşte tam da bu soruları sormamak ve planlarınızı ertelememeniz için oluşturulan gezi ve seyahat siteleri vardır.

Özellikle internetin hayatımızdaki temel ihtiyaçlardan biri haline gelmesiyle her şeyin dijital dünyada da yer bulması sayesinde işler daha kolay ve daha kısa sürede yürür hale geldi. Örneğin kalacağınız oteller, yeme – içme yerler, eğlence mekanları, gidilecek en doğru zaman, etkinlikler için bilet alımları ve hatta ortalama ne kadar mal olacağı konusunda bu web sayfaları sayesinde haberdar olursunuz.

Bu da hem zaman kaybınızı önler hem de maddi olarak sizi yaklaşık neyin beklediğinden haberdar olursunuz. Bu sebeple oluşturulan gezi ve seyahat sitelerinin en çok tercih edilen ve en iyi olanlarından bu yazımızda bahsedeceğiz.

Online Gezi Siteleri Nelerdir?

Online gezi siteleri, bilmediği yerlere seyahat edecek olanlar için yol gösterici olarak kurulan sitelerdir. Birçoğunda nerede ne yemeniz gerektiği, nerede konaklamanız ve nereleri gezmeniz gerektiği konularında ayrıntılı fikir verilir. Böylece daha önce hiç gitmediğiniz bir yere seyahate gittiğinizde aradığınız birçok sorunun cevabını bu siteler sayesinde bulabilirsiniz. Bu sayede zaman ve para kaybı da yaşamadan seyahatinizi daha kolay şekilde planlayabilirsiniz. Bu sitelerin en çok tercih edilenleri:

  • Trip Advisior
  • Wiki Travel
  • Lonely Planet
  • Get Your Guide
  • No Mad List
  • Travel State

Kimisi yalnızca konaklama hizmeti verirken kimisi daha farklı hizmetler veren bu sitelerin her biri sizler için oldukça faydalı olacaktır.

READ  Hellovillam Kurucusu Anlattı: Güvenilir Villa Kiralama Siteleri Nasıl Bulunur?

Trip Advisor

Trip Advisor kesinlikle herhangi bir seyahate çıkmadan önce ilk bakılması gereken sitelerden biridir. Gideceğiniz şehri seçtikten sonra aradığınız şeyi de belirleyip aramalarınıza başlayabilirsiniz. Örneğin en iyi balık restoranları, butik oteller ya da ulaşım gibi birçok kategoride arama yapabilirsiniz. Kesinlikle en çok tercih edilen gezi sitelerinden biridir.

Trip Advisor - En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi
Trip Advisor – En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

Wiki Travel

Wiki Travel Tıpkı Trip Advisor gibi bir ülke ya da şehirle ilgili bilinmesi gereken her şeyi içeriyor. Ulaşım, seyahat, konaklama, yiyecek – içecek ve eğlence ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şey mevcuttur. Detaylı bilgilendirmeleri sayesinde gittiğiniz yere, her şeyi biliyor olarak gideceksiniz.

Wiki Travel - En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi
Wiki Travel – En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

Lonely Planet

Lonely Planet bir rehber görevi görmesi amacıyla yapılmış bir sitedir. Gittiğiniz yerle ilgili verilecek tüm tarihi, kültürel ve diğer bilgileri verir. Canlı rehberin ya da broşürlerin elektronik ortama taşınmış halidir. Aynı zamanda oldukça kapsamlı ve geniş bilgi birikimleri vardır. Güncel de olduğu için yenilikleri de takip ederek bilgi verir.

Lonely Planet
Lonely Planet

Get Your Guide

Diğer sitelerden biraz farklı olan Get Your Guide, gideceğiniz yere daha varmadan gitmek istediğiniz etkinlikler için biletler satıyor. Böylece gittiğinizde sıra beklemek zorunda kalmadan etkinliklerden yararlanmış olabiliyorsunuz. Siz daha yoldayken gideceğiniz etkinliğe diğer uygulamalar aracılığı ile karar verdikten sonra online olarak biletlerinizi de alabiliyorsunuz. Böylece ciddi zaman kazanmış oluyorsunuz.

Get Your Guide - En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi
Get Your Guide – En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

No Mad List

Oldukça ihtiyaç olan hizmetlerden biri de bu sayfa sayesinde alınıyor. Bir yere gideceksiniz ancak size ne kadara mal olduğu konusunda bir fikriniz yok. İşte tam da bunun için kurulmuş olan No Mad List sayfasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yeme – içme ve konaklama fiyatları da dahil ortalama olarak maliyetler hakkında bu şekilde fikir sahibi olabileceksiniz.

READ  Popüler Deniz Kenarı Termal Oteller
No Mad List
No Mad List

Travel State

Amerika merkezli olan Trave State sitesi, gideceğin yer şu an güvenli mi, sorusunun cevabını bulmana yardımcı oluyor. Böylece şimdi mi gitmen gerektiğini yoksa ertelemenin daha mı iyi olacağını bu site sayesinde öğreniyorsunuz. Gideceğin yerin güvenli olması, diğer tüm kriterlerin başında gelir. Bu yüzden bir yere ilk defa gidecekseniz öncelikle mutlaka bu siteyi kontrol etmelisiniz.

Travel State - En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi
Travel State – En İyi Gezi Seyahat Siteleri Listesi

Online Gezi ve Seyahat Sitelerinin Avantajları

Gezi ve seyahat siteleri, hem sizin hem de seyahate çıkacağınız diğer herkes için oldukça önemlidir. Siteler sayesinde öncelikle gideceğiniz yerin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Ardından gitmek istediğiniz yerde nereleri gezmelisiniz, nerede ne yemelisiniz, nerede hangi etkinliğe katılmalısınız, ne kadar maddi olarak ortalama harcamanız olacak gibi birçok konuda fikir sahibi olmanızı sağlar. Böylece olabilecek şaşırtıcı durumları en az seviyeye indirmiş olursunuz. Bu sayede belki de yıl boyu beklediğiniz seyahat planınızı en az aksaklıkla ve en kaliteli yerleri görerek gerçekleştirmiş olursunuz. Hem maddi hem de zaman kaybı yaşamamış olursunuz. Bu yüzden siz de bir gezi planlamadan önce mutlaka bu ve benzeri siteleri ziyaret etmelisiniz. 

Türkiye’deki En iyi Gezi Blogları Siteleri

Sıra Blog İsim Global Sıra
1 bizevdeyokuz.com Duygu Bilgehan 81.759
2 gezicini.com Sinem 199.674
3 gezentianne.com Özlem Demir 337.054
4 gorkemliyollar.com Görkem 345.752
5 yoldaolmak.com Kemal 347.955
6 birhayalinpesinde.com Deniz 581.442
7 kesfetsek.com Ahmet Buğra 797.117
8 gezikent.com İbrahim 804.044
9 nerdesinbahar.com Bahar 814.067
10 oitheblog.com Öykü İdil 855.538
11 cokgezenadam.com Osman Kurt 917.945
12 cokokuyancokgezen.com Sevil Mert 936.602
13 kucukdunya.com Yaprak 1.024.302
14  hayatveseyahat.com Fatma 1.069.735
15 rotasenin.com Dilek & Ekin 1.093.676
16 hohhoyyt.com Deniz 1.439.904
17 bujuyollarda.com Burcu 1.441.355
18 ozlemkesifte.com Özlem 1.451.668
19 rotasizseyyah.com Mehmet Genç 1.695.538
20 kutubaligi.com Pınar 1.699.742
READ  Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yüzlerce Yıllık Geçmişiyle Tavla Oyunu

Gezicini

Yeni Foça Otel

Gezicini

Uçak Bileti Nasıl İptal Edilir?

Gezicini

Şikayet Merkezi’nde Şikayet Nasıl Yazılır?

Gezicini

Şehrin Gürültüsünden Uzak Bir Hafta Sonu İçin Kiralık Dağ Evleri

Gezicini

Prag Viyana Budapeşte Turu Nasıl Yapılır?

Gezicini

Popüler Deniz Kenarı Termal Oteller

Gezicini

Muhafazakar Villada Balayı

Gezicini

Muhafazakar Villa Kiralamak İçin Rotanız Tatil Villam Olmalı!

Gezicini

1 Yorum

ibrahim aslan 21 Mayıs 2022 at 01:45

Merhaba, ne büyük bir mutluluk bizim için gezikent.com’u görmek. Elinize emeginize saglik.
gezikent.com

Cevapla

Yorum Yaz