Image default
Seferihisar

Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı – Sakızağacı Sahil

Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı – Sakızağacı Sahil

İzmir ekonomi, sanayi, tarım vb. sektördeki başarılarıyla tüm Türkiye’ye hatta dünya çapında adından bahsettiren ilimizdir. Gelişmişliği bu denli yüksek olan İzmir’in nüfusu da bir o kadar kalabalıktır. Tarihi ve coğrafyasıyla bir bütünlüğü yansıtan İzmir turistik mekânlarıyla da göz dolduruyor. Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı da bunlardan biridir.

Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı
Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı

İzmir’in keşfedilmeyi bekleyen birçok koyu, eşsiz güzellikte denizlere sahiptir. Bu güzelliğin için de en belirgin olanı doğanbey sakız ağacı plajıdır. Plajın temizliği ve sakinliği hemen göze çarpan detaylar arasındadır. Huzurlu anın keyfini uzunca sürebileceğiniz doğanbey sakız ağacı plajı sizleri bekliyor.

Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı
Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı

DOĞANBEY SAKIZ AĞACI MEVKİİ PLAJI NEREDE?

Aslında ismini bölgedeki sakız ağaçlarının fazlalığı nedeniyle almış olan doğanbey sakız ağacı mevkii plajı sakinliği ile meşhurluğunu kazanan Seferihisar ilçesindedir. Sakızağacı Sahil İzmir ilinin en güzel manzaralarına burası ev sahipliği yapmış, doğanın kalbi diyebileceğimiz sakız ağaçlarının kokusu adeta dans edercesine etrafı kaplıyor.

Doğanbey Sakız Ağacı Mevkii Halk Plajı
Doğanbey Sakız Ağacı Halk Plajı

DOĞANBEY SAKIZ AĞACI MEVKİİ PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Seferihisar’da bulunan temizliği, berraklığı, sığ olması özellikleriyle ön plana çıkmış doğanbey sakız ağacı mevkii plajına ulaşım İzmir’den 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sizde muhteşem plaja gelmek isterseniz kendi konforlu aracınızla veyahut Seferihisar ilçesinden kalkan 986 numaralı minibüse binerek yolcuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Doğanbey Payamlı
Doğanbey Payamlı

EŞSİZ BİR YAZ TATİLİNE NE DERSİNİZ?

Denizinin görüntüsü harika olan doğanbey sakız ağacı plajı tatil yerleri içerisinde en üst sırada olduğunu bilmenizi isteriz. Sakızağacı Sahil Zaman zaman teknelerin de geldiği plajda küçük bir iskele de bulunmaktadır. Hafta sonu yaz aylarının bunaltıcı sıcağından kurtulmak için ideal olan plajda sevdiklerinizle birlikte isterseniz kamp yapma imkânınız da bulunmakta. Mavi bayrak ödülüne sahip olması uluslararası ölçekte değerli hale geliyor. Güzelliklerinin sayısı saymakla bitmez doğanbey sakız ağacı plajına gitmek için daha neyi bekliyorsunuz?

READ  Akvaryum Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Doğanbey’de Gezilecek Yerler

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Plajları Koyları

Gezicini

Ürkmez Meltemtur Sahili | İzmir’de Sakin Bir Köşe İstiyorsanız

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Gece Pazarı

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ürkmez Apart Otel : Ürkmez’in En İyisi

Gezicini

Teos Ormancı Tatil Köyü – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Gezicini

Teos Antik Kenti Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Tahsin Ar Tesisleri – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Hakan Karaduman

Yorum Yaz