Image default
Menteşe Muğla

Damla Deresi Muğla | Sessiz Sakin Kafa Dinlemek İçin Gidilecek Yer

Damla deresi Muğla‘da yer alan doğal güzellikteki tarihi ve turistik yerlerden biridir. Her ne kadar doğal güzellikte olsa da şu an cafe tarzındaki bir işletmenin içerisinde yer alır.

Muğla Menteşe‘de bulunur. Oldukça sessiz ve sakin olduğundan kafa dinlemek için de uygundur. Bu nedenle tercih edilen yerler arasında yerini alır.

Damla Deresi
Damla Deresi

Damla Deresi Damla Cafe Restaurant Nerededir?

Dere Muğla Menteşe‘de bulunur. Şehrin merkez kısmına ortalama 20 km mesafededir. Ören ile Akbük koylarının bulundukları yolun hemen üzerinde konumlanır. Eğer Damla Deresi’ne ulaşmakta zorluk çekilirse navigasyon kullanmak yardımcı olacaktır.

Damla Deresi
Damla Deresi

Giriş Ücreti Var Mıdır?

Her ne kadar doğanın bir parçası olsa da bir işletmenin içerisinde bulunur. Bu nedenle Damla Deresi’ne gidince cafe tarzındaki işletmede oturup ücret karşılığında çay, kahve içip bir şeyler yenir. Bunun dışında herhangi bir giriş ücreti istenmez. Yani Damla Deresi’ne giriş ücretsizken cafede bir şeyler yiyip içmek ücrete tabidir.

Hangi Güzellikleri İçerisinde Barındırır?

İçerisinde dikkatleri üzerine çeken tarzdaki güzellikleri barındırır. Bu güzellikler arasında geçmişi yüzyıllara dayanan sarkıt ve dikitler ile şelaleler yer alır. Bunun dışında Damla Deresi’nin çevresindeki ormanlar da ziyaretçilerin ilgisini üzerine çeker.

Damla Deresi
Damla Deresi

Nasıl Gidilir?

Damla Deresi’ni gezmek isteyen kişilerin akıllarına gelen soru buraya nasıl gidileceğidir. Bu konuya açıklık getirilecek olursa Damla Deresi’ne gitmenin çeşitli yolları vardır. Mesela düzenlenen farklı farklı turlar vardır. Bu turların hangi zaman aralıkları içerisinde düzenlendiklerini takip etmek, konu ile ilgili faydalı olur. Bunun dışında özel araçları ile seyahat yapmak isteyenler, özel araçları ile de Damla Deresi’ne ulaşabilirler. Herkese kapılarını açmaya hazır bir yerdir.

READ  Akyaka Gezilecek Yerler - Akyaka'da Ne Yapılır ?

Menteşe Çevresinde Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yatağan Gezilecek Yerler

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Saklı Göl Muğla | Yerli ve Yabancı Turistlerin Uğrak Yeri

Hakan Karaduman

Yorum Yaz