Image default
Çeşme

Çeşme Germiyan | İzmir

Çeşme Germiyan | İzmir

Ege’nin incisi konumunda olan Germiyan Köyü İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunmaktadır. Yavaş gıda hareketine ilk katılan köy olarak ünlenen Germiyan Köyü her sene binlerce turist ağırlamaktadır. Yavaş gıda hareketi, geleneksel lezzetleri yaşatmayı, doğal ve katkısız gıdalar tüketmeyi amaçlar. Germiyan Köyü de bu harekete ekşi mayadan ekmek pişirerek, ürünleri mevsiminde tüketerek, ve kendi tarlalarında sebze yetiştirerek katılmıştır. Hala eski köy geleneklerini koruyan Germiyan Köyü’nün sakin ve huzurlu ortamı vardır ve insanları misafirperverdir.

Çeşme Germiyan
Çeşme Germiyan

ÇEŞME GERMİYAN KONUM BİLGİSİ

İzmir’in Çeşme ilçesinde bulunan Germiyan Köyü merkeze 23 kilometre uzaklıkta bulunur. Yaklaşık yarım saat gibi bir sürede ulaşılabilir. Alaçatı’ya 10 dakika mesafede bulunan bu köy Çeşme tatilinizde uğramanız gereken bir noktadır.

ÇEŞME GERMİYAN’DAKİ OTELLER

  • Site Soley

Evcil hayvan kabul eden ve açık alan kullanım alanları da bulunan Site Soley otelinde aile odaları ve bazı özel odalar haricinde yapılacak konaklamalar sıkışıklık yaratabilir. Ekstra yatak da veriliyor tabi ki ama sabit yatak konforunda olmayabilir.

Site Soley - Çeşme Germiyan
Site Soley Çeşme Germiyan

ÇEŞME’DE NE YENİR?

Germiyan Köyü’nde yavaş yemek hareketi ile üretilen ekşi mayalı ekmekten her yerde ikram edilebilir. Ayrıca köy kahvesinde ada çayı içme imkanınız da var. Yöresel köy yemekleri arasında da hurma zeytini, kopanisti peyniri, şekeriçi damat lokumu, pirinçli mantı ve bazina bulunmaktadır. Germiyan Köyü’ne gelirseniz bu lezzetlerin tadına bakmayı unutmayın.

  • Yusuf Usta Ev Yemekleri

Alaçatı’nın en lezzetli ev yemeklerini yiyebileceğiniz Yusuf Usta lokantasında yiyebileceğiniz bolca lezzet bulunmaktadır. Ayrıca aklınızı başınızdan alabilecek bir lezzet var ki mutlaka tadına bakmalısınız. O lezzetin adı da kavurmadır ki yediğinize asla pişman olmayacaksınız emin olun.

READ  Fly-Inn Beach | Çeşme'nin En Büyük Plajlarından
Yusuf Usta Ev Yemekleri - Çeşme Germiyan
Yusuf Usta Ev Yemekleri – Çeşme Germiyan
  • Doruk Döner

Bölgenin 60 küsür yıllık en eski dükkanlarından biri olan Doruk Döner’e yolunuz düşmese bile uğramalısınız. Ilıca’da bulunan bu güzel dürümün her lokmasında büyüleneceksiniz.

Doruk Döner - Çeşme Germiyan
Doruk Döner – Çeşme Germiyan
  • Dost Pide

Doruk Döner’in hemen karşısında bulunan bu pideci de en sevilen lezzet tahminlerinizin aksine pide değil Dostaki Döner. Beytinin dönerden yapılmış hali de diyebiliriz. Bu fikrin ve kombinasyonun mükemmel oluşu Çeşme tatiliniz süresinde bu mekanın müdavimi olmanıza bile sebep olabilir.

Dost Pide - Çeşme
Dost Pide – Çeşme

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

White Beach Ayayorgi – Çeşme’nin Popüler Mekanları Arasında

Hakan Karaduman

The Beach Of Momo | Çeşme’deki Popüper Mekanlardan

Hakan Karaduman

Tekke Plajı – Çeşme

Gezicini

Sole Mare Beach Club | Çeşme’nin Gözde Mekanlarından

Hakan Karaduman

Sera Beach | Çeşme’de Sera Koyunda Bir Beach

Hakan Karaduman

Rooms Beach Club | Çeşme İzmir

Hakan Karaduman

Pırlanta Plajı Çeşme

Gezicini

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Gezicini

Kocakarı Plajı

Gezicini