Image default
Antalya Muratpaşa

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Cam Piramit,  Antalya’nın simgeleri arasında yer alır. Konyaaltı Plajına inen yolda, sol tarafta kalan bu yapı 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Giriş katı ve bodrum katı bulunan Cam Piramit, çevresindeki büyük parkla, şehrin merkezinde bulunur.Muratpaşa Tam karşısında yer alan şehir stadyumu da ziyaretçilerinin önce bu parkta biraz eğlenmesini ve zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi
Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Cam Piramit’e Gidiş

Cam Piramit’e gitmek isteyenlerin, Yüzüncü Yıl bulvarı hizasından, Konyaaltı plajı yönünde ilerlemesi gerekiyor. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi Akıllı kavşak aracılığıyla dönüş yapılarak hızlı bir şekilde Cam Piramit’in hizasına gelinebiliyor. Dileyenler karşısında yer alan stadyumun ara sokaklarına da arabalarını park edebiliyor. Yürüyerek ya da toplu taşımayla da ulaşmak son derece kolay olan Cam Piramit, Akdeniz Üniversitesinin Uncalı ve Meltem kapılarına da yakın konumda bulunuyor.

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi
Cam Piramit Fuar Kongre Merkezi

Cam Piramit Genel Görüntüsü

Açık hava keyfi yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin ortak noktası olan Cam Piramit, ısıcamlarla kaplanmıştır. Giriş katında genellikle fuarlar olur. Kitap fuarı uzun yıllar boyunca Cam Piramit’in giriş katında düzenlenmiştir. Etrafını süs havuzları ve yeşillikler kaplayan piramit, uzaktan da görülebilmektedir. Yüzüncü Yıl bulvarının bitiminde yer alan şehrin simgesi, Hasan Subaşı Kültür Parkının içerisinde bulunuyor.

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi
Cam Piramit Fuar Kongre Merkezi

Cam Piramit Salonları

Alt kat, yani bodrum kat içerisinde üç farklı salon bulunuyor.

Kongreler, sergiler, açılışlar, düğünler ve nikah törenleri için çok sık tercih edilen Cam Piramit’in salonlarının isimleri:
  • Toros,
  • Meltem,
  • Düden olarak biliniyor.

Antalya’nın önemli noktalarının isimleri verilmiş olan bu salonlardan en büyük olanı Toros Salonu, bir küçüğü Meltem ve en küçüğü de Düden Salonu olarak biliniyor. Kapasitesine göre yapılan bu sıralamada, farklı amaçlarla kiralanabilmesi sağlanıyor.

READ  Antalya'nın En iyi Plajları ve Koyları
Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi
Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Salon Özellikleri

Toros salonu toplamda 2400 kişilik misafiri ağırlamak üzerine kurulmuştur. Meltem salonunda 440 kişiye, Düden salonundaysa 340 kişiye yer bulunabilmektedir. Düzenlenen kongreler ve fuarlar için biçilmiş kaftan olan Cam Piramit, genellikle şehrin merkezinde olması ve harika bir manzarayla misafirlerini karşılamasıyla tanınıyor. Toplantı salonları içerisinde yer alan ses, ışık, görüntü tertibatı, ziyaretçilerin ve kongre katılımcılarının işlerinin aksamadan yürümesini sağlıyor.

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi
Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Altın Portakal Film Festivali

Ünlü film ödülü gecesi Altın Portakal Film Festivali, Cam Piramit’in hemen yakınındaki etkinlik alanında gerçekleştiriliyor. Aynı park içerisinde bulunan iki farklı noktada, ziyaretçiler zaman geçirmek için sık sık Cam Piramit’i ziyaret ediyor. Park içerisinde bulunan ünlü oyuncuların filmlerinden kareler ve film makaraları heykelleri de misafirlerin dikkatini çeken noktalar arasındadır.

Alternatif Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yukarı Düden Şelalesi : Şehrin İçinde Cennet

Hakan Karaduman

Yavuz Özcan Parkı | Antalya’nın Meşhur Falezlerin Üstünde

Gezicini

Tünektepe Teleferik Tesisleri – Antalya

Gezicini

Ters Ev Antalya

Hakan Karaduman

Tekirova Plajı | Maviliği ve Kendine Has Renkleri İle Harika Plaj

Gezicini

T.C. Muratpaşa Belediyesi Falez Parkı 3

Gezicini

Syedra Antik Kenti | Yılın Her Mevsimi Gidilecek Tarihi Kent

Hakan Karaduman

Side Gezilecek Yerler

Gezicini

Serik Gezilecek Yerler | Serik’da Görülecek Önemli Bölgeler

Gezicini

Yorum Yaz