Image default
Bulgaristan Gece Hayatı

Bulgaristan Gece Hayatı ve Disko Barları

Bulgaristan Gece Hayatı ve Disko Barları

Bulgaristan Doğu Avrupa’nın oldukça hareketli gecelere sahip bir ülkesidir. Bulgaristan gece hayatı birçok turist tarafından özellikle fiyat uygunluğu, kesintisiz eğlence ve aynı zamanda lüks kumarhaneleri sebebiyle tercih ediliyor. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha düşük bir bütçeyle Bulgaristan gece yaşamının eğlencenin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Konum

Bulgaristan Gece Hayatı Disko Barları
Bulgaristan Gece Hayatı Disko Barları

Bulgaristan çeşitli kumarhane şekildeki turlarıyla da turist çekiyor. Bulgaristan gece hayatı özellikle doğu Avrupa müzik kültürü daha yöresele kaçmakta olan ritimleriyle gece kulüplerinde kulaklarınıza geliyor. Sofya ve Varna, özellikle Bulgaristan gece hayatını aydınlatan şehirlerdir.

Bulgaristan Gece Kulüpleri

“Briliantin” Sofya’nın en ünlü olan gece kulüplerinden biridir. Diğer kulüplere uygun olarak biraz daha küçük olmasına rağmen her daim yoğun ve kalabalık olan bu mekânda güzel şekilde yerlere sahip olmak istiyorsanız, önceden arayıp rezervasyon yaptırmanız sizin için faydalı olacaktır. Bulgaristan gece hayatını en ünlü olan DJ’leri ve çeşitli pop sanatçıları ile düzenlenmiş olan partilerde Bulgaristanlı dansçı kızlardan gözlerinizi hiçbir zaman alamayacaksınız.

Briliantin Disko Bar
Briliantin Disko Bar

Her gün 22:00-05:00 saatleri dahilinde hizmet veren Briliantin Disko Bar, Sofya’nın en popüler gece hayatı mekanlarından biridir. 2010 senesinde En İyi Gece Kulüpleri Zinciri Ödülü’ne layık şekilde görülen Briliantin, Bulgaristan’da Sofya, Plovdiv ve aynı zamanda Bansko şehirlerinde hizmet veriyor. Temalı partilerle beraber ünlü DJ’lerin ve pop yıldızlarının her daim sahne aldığı Briliantin Disko Bar, ses ve ışık sistemleri oldukça kaliteli Sofya’nın kaliteli mekanlarından biri olarak ön plana çıkıyor.

READ  Antalya Gece Hayatı : Disko Barları En iyi Eğlence Yerleri
Bulgaristan Gece Hayatı
Bulgaristan Gece Hayatı

Club Chervilo

Sofya’da ki bir düğer önemli kulüplerden biri ise “Club Chervilo” dur. Bu gece kulübü sizin rahat dans edebilmeniz için dört dans pistine sahiptir. Sabahın ilk ışıkları vurana dek devam eden eğlence devam ediyor. Daha çok Avrupa müzikleri ve trend olmuş durumdaki şarkıları tercih eden bu kulüpte ulusal düzeyde popüler durumda olan DJ lerin düzenlediği partilere katılma olasılığınız her daim daha yüksektir. Bulgaristan gece yaşamı Varna kentinde en sevilen ve popüler kulüplerden El Gordo Club‘tır.

Club Chervilo
Club Chervilo

“El Gordo Club” turist seçeneklerinin dışında daha çok gençler tarafından tercih ediliyor. Dolayısıyla eğlencenin her daim ritmini ve türünü daha yöresel ve bununla beraber Bulgar dansları oluşturuyor. Fiyat olarak diğer tüm kulüplere göre abartı olmayan menüsü olan bu kulüp Varna’da eğlenmek için gidilecek ilk olan adreslerden birisidir. “Planet Club” Varna’nın popüler kulüpleri arasında yer alıyor.

El Gordo Club
El Gordo Club

“Planet Club” ‘te dans pistinde her ülke vatandaşını görmeniz mümkün oluyor. Tercih edilen müzikler ve aynı zamanda kulübün popülerliğiyle uluslararası bilinirliğe sahip şekilde bu kulüpte Bulgar kızların etkileyici dansları dahilinde eğlencenizi üst seviyelerde rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Üniversite öğrencilerin ve aynı zamanda turistlerin uğrak yeri olan bu kulüp fiyat şeklinde de bütçenizi çok zorlayacak bir gece kulübü olmuyor.

Planet Club
Planet Club

Retro Club LaRocca

Sofya’da atmosferi oldukça güzel, yabancı müzikler çalan ve seçilmiş bir kalabalık ile beraber eğlenmek istiyorsanız burası tam size göredir. Burası şehrin merkezinde değil, daha prestijli olan güney mahallesinde yer alıyor. Genel anlamda Sofya’nın en iyi djleri ve beraberinde eğitimli kesimi buraya geliyor. Burası haftanın her günü her daim açık olduğundan dilediğiniz vakit gidebilirsiniz.

Retro Club LaRocca - Bulgaristan Gece Hayatı
Retro Club LaRocca – Bulgaristan Gece Hayatı

Yalta Club

Sofya üniversitesinin yanı başında yer alan ve Sofya’daki en iyi kulüplerden sayılan Yalta, clubbing kültürünün merkezi konumundadır. Bulgaristan’daki ilk kurulan gece kulübüdür. Komünist dönemde dahil 1959 senesinden beri açık bir kulüptür. Çoğunlukla Elektronik tarzda müzikler çalınıyor. 2005 senesinde yeni bir görünümle konsept değiştiren bu özel kulüp, şık mobilyaları, ışık ve sis sistemi ile beraber ziyaretçilerinin beğenisini kazandı.

READ  Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları
Yalta Club - Bulgaristan Gece Hayatı
Yalta Club – Bulgaristan Gece Hayatı

Yalnızca gece kulübü arıyorum diyenler adına eşsiz bir yerdir. Cuma ve cumartesi sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet sağlayan Yalta Club, Bulgaristan’da açılan ilk açılmış diskolarındandır. 2005 senesinde yenilenen Yalta Club, Bulgaristan gece yaşamı konusunda birçok ilke ev sahipliği yapıyor.

Sin City Bar

Kulübün bize gelmeniz adına yüzlerce nedeniniz olabilir şeklinde güçlü bir iddiası var. Vazrajdane Meydanının hemen yanında bulunan görkemli bir binası bulunuyor. Kırmızı ışıklarıyla harika gözüküyor. Diğer kulüplerden farkını hızlıca koymak için güzel ve lüks bir hizmet sağlıyor.

Sin City Bar - Bulgaristan Gece Hayatı
Sin City Bar – Bulgaristan Gece Hayatı

Cabaret

Yerel halk müzikleri ve aynı zamanda Türk pop müziğini, Çingene müziklerini çalan bu mekan Cabaret’tir. Çok ayrı dans müzikleriyle sizi coşturacak durumdadır.

Chervilo

Sofya’da yeni şekilde açılmış şık ve oldukça nezih bir mekandır.

Club Chervilo
Club Chervilo

In Da Club

Burası bir gay kulüp bardır. Farklı cinsel tercihleri olan kişiler için ideal bir mekandır.

Demo Club

Sofya gece yaşamının popüler mekanlarından biri olan DEMO, 2010 senesinde hizmet vermeye başlamıştır. Kaliteli ses sistemleri ile beraber gürültülü bir gece geçirmek adına tercih edebileceğiniz Demo Night Club, ünlü olan DJ’ler eşliğinde temalı olan partilere ev sahipliği yapıyor.

Club Alcohol

Özellikle Sofya’daki gece kulüplerinden biri şeklinde olan Alkol, pazartesi ve pazar günleri haricinde hizmet veriyor. Saat 22:00’de açılmakta olan Club Alcohol, sabah 05:00’e dek hizmet veriyor. Punk, RnB ve Jazz gibi ayrı müzik türlerini bulabileceğiniz özel mekanda, cuma ve cumartesi günleri eğlenceli partiler düzenleniyor.

Club Alcohol - Bulgaristan Gece Hayatı
Club Alcohol – Bulgaristan Gece Hayatı

Studio 5

Başkent Sofya’daki elit olan müzik kulüplerinden biri olan Studio 5, şehrin merkezinde yer alıyor. Birçok sanatçının sahne almakta olduğu Studio 5 Müzik Kulübü’nde tiyatro ve aynı zamanda dans etkinlikleri de düzenleniyor.

Studio 5 - Bulgaristan Gece Hayatı
Studio 5 – Bulgaristan Gece Hayatı

Plazza Dance Club

Gece kulüpleri zinciri olan Plazza’nın Sofya’daki şubesi, şehrin önde gelmekte olan eğlence merkezlerindendir. Varna, Burgaz ve aynı zamanda Silistre gibi bölgelerde de şubeleri olan Plazza Gece Kulübü, DJ’ler eşliğinde haftalık şekilde partilere ev sahipliği yapıyor. Üniversite öğrencileri ve aynı zamanda Bulgar gençlerinin sık şekilde tercih ettiği Plazza Dans Kulübü, sabahın ilk ışıklarına dek eğlencenin sürdüğü bir yerdir.

READ  Ankara Gece Hayatı : Disko Barları ve Gece Kulübü
Plazza Dance Club - Bulgaristan Gece Hayatı
Plazza Dance Club – Bulgaristan Gece Hayatı

 

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yalova Gece Hayatı – Disko Barları

chebsra

Varna Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler

chebsra

Ukrayna Gece Hayatı Disko Barları

Gezicini

Sofya Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

chebsra

Sakarya Gece Hayatı : Disko ve Barları

chebsra

Rusçuk Gezilecek Yerler | En Güzel Yerler Listesi

chebsra

Muğla Gece Hayatı : Disco Barları En iyi Eğlence Yerleri

Gezicini

Mersin Gece Hayatı ve Disko Barları

Hakan Karaduman

Marmaris Gece Hayatı – Marmaris Disco Barları

Gezicini

Yorum Yaz