Image default
Marmaris Muğla

Baca Mağarası | Muğla’nın En Önemli Mağaralarından Birisi

Baca Mağarası

Baca mağarası, Muğla’nın en önemli mağaralarından bir tanesidir ve Muğla’nın Marmaris ilçesinde Turunç adasında bulunmaktadır. Bu hususta mağara genelde su altı fotoğrafçıları ve dalış meraklıları tarafından tercih edilmektedir. Mağara içerisinde yönetim 5 metreden 50 metreye kadar dalış izni vermektedir. Özellikle profesyonel dalış yapanlar için oldukça önemlidir ve mutlaka keşfedilmelidir, bu konuda mağara içerisinde kırmızı beyaz çizgili kardinal balıkları ve karidesler bulunmaktadır. Aynı zamanda su altı fotoğrafçılığı yapan kişiler Baca mağarasının eşsiz güzelliklerini fotoğraflamak için Baca mağarasını tercih edebilir.

Baca Mağarası
Baca Mağarası

Baca Mağarasına Nasıl Gidilir?

Baca mağarasına gitmek isteyen kişiler ilk olarak Marmaris’e gitmelidir, bu hususta Marmaris’ten sonra Baca mağarasının mesafesi sadece 20 km’dir. Marmaris’e gelindikten sonra kişiler özel araçlarıyla baca mağarasının yakınlarına gidebilmektedir, daha sonra teknelerle Baca mağarasına ulaşmak mümkündür. Baca mağarasına götüren teknelere toplu taşıma araçlarıyla ulaşmak da mümkündür, Marmaris şehir merkezinden kalkan dolmuşlar ve minibüsler bu hususta hizmet vermektedir.

Baca Mağarası
Baca Mağarası

Baca Mağarasının Etrafında Bulunan Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Marmaris’te bulunan Baca mağarasının etrafında birçok gezilecek yer bulunmaktadır.

Bu hususta Baca mağarasına oldukça yakın olan yerler şunlardır;
  • Cennet Adası
  • İçmeler 
  • Abdi Reis Koyu
  • Eski Çarşı

Baca mağarasını ziyaret eden kişiler mutlaka yukarıda belirtilen yerleri de ziyaret etmelidir, bu hususta söz konusu yerlerin en az Baca mağarası kadar güzellikler mevcuttur.

Baca Mağarası
Baca Mağarası

Eğlence Mekanları

Baca mağarasının konum itibariyle bulunduğu yer birçok eğlence mekanına ev sahipliği yapmaktadır, bu sayede Baca mağarasını ziyaret eden kişiler çeşitli eğlence mekanlarında tatillerini pekiştirebilir.

Baca Mağarası
Baca Mağarası

Dalış Eğitimi

Baca mağarasını genelde profesyonel dalışla uğraşan kişilerin tercih ettiğini belirtmiştik, bu hususta ilk defa dalış yapmak isteyen kişilerde Baca mağarasını tercih edebilir. Baca mağarasının etrafında ve Baca mağarasının yönetimince çeşitli dalış kursları verilmektedir, belirli bir süre dalış eğitiminden sonra dalış hocalarıyla beraber Baca mağarasında dalış yapmak mümkündür. Bu konuda ilk defa dalış yapacak kişilerin en fazla 15 metreye kadar dalış yapmasına izin verilmektedir, ancak söz konusu derinlik bile Baca mağarasının eşsiz güzelliklerini görmeye yetecektir.

READ  Muğla Gece Hayatı : Disco Barları En iyi Eğlence Yerleri

Marmaris’te Görülecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Saklı Göl Muğla | Yerli ve Yabancı Turistlerin Uğrak Yeri

Hakan Karaduman

Yorum Yaz