Image default
Uşak

Atapark : Uşak’ta Yemyeşil Alanları Bulunan Şehir Parkı

Uşak, İç Anadolu ile Ege Bölgesinin arasında bir geçiş konumunda yer alması onun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Ayrıca Uşak merkezinin Ankara İzmir karayolunun üzerinde yer alması ulaşım konusunda önemini arttırmaktadır. Sahip olduğu konum ve ilçeleri ile görülmeye değer şehirdir. Uşak ilinin merkezinde bulunan Atapark’ta güzel bir gün geçirme olanağını bulunuyor. Bu alanda günlük gezmeler dışında ayrıca spor etkinlikleri yapacağınız yerlerde mevcuttur. Hafta sonları daha çok kalabalık olan Atapark (Uşak) özellikle üniversite öğrencileri tarafından daha fazla ziyaret ediliyor. Öğrenciler arkadaşlarıyla beraber yürüyüş, sohbet. muhabbet ve spor yaparlar. Önemli etkinliklerin yapıldığı bu parkın çevresinde bir sürü kafe ve restoranlar bulunuyor.

Atapark Uşak
Atapark Uşak

Başlıklar

Atapark Nerededir?

Uşak Belediyesi tarafından hizmete açılan Atapark kentin tam olarak merkezinde yer alıyor. Kent merkezinin Cumhuriyet Mahallesinde bulunan bu parka yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. Ulaşım açısından da oldukça merkezi bir konumda bulunan parkın çevresinde çay bahçeleri bulunuyor.

Atapark’a Nasıl Gidilir?

Atapark (Uşak) sosyal alanlarına ulaşmak oldukça rahattır. Çünkü şehrin merkezinde yer alması şehiriçi araçların uğrak merkezinde bulunuyor. Trafik yoğunluğu azaltmak için belediye tarafından yapılan yenileme ve ışıklandırma sayesinde rahat bir ulaşım sağlanmıştır.

Atapark Uşak
Atapark Uşak

Atapark’ın Yeni Yüzü

Belediye tarafından parkın bazı bölümlerinde kaldırımların geri çekilerek yolun genişletilmesi trafiğin rahatlamasını sağlamıştır. Ayrıca altyapı sistemlerinin yenilenmesi de yapılmıştır. Atapark’ın trafik ve altyapı sorunların çözülmesi bölgenin cazibe merkezi haline getirmiştir. Parkın yenilenmesi aşamasının güzel ve kısa sürede yapılması vatandaşlar tarafından da memnuniyet ile karşılanmıştır.

Uşak Atapark Atakule
Uşak Atapark Atakule

Atapark’ın Sembolü Atakule

Şehrin tamamını görebileceğiniz bir yapıya Atakule Uşak’ın ve Ataparkın sembolü halinde bulunuyor. Kulenin tepesinde yer alan 28 kişilik olarak tasarlanan alanda galaksi, samanyolu ve yıldızları anlatan filmler gösteriliyor. Mart 2014 yılında açılıp hizmet vermeye başlatan Atakule etrafında yeşil alanlar, gezi yolları, AVM, restoran ve çay bahçeleri bulunuyor. Atakule’yi her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen bir mekan olmaktadır. Kentin güzelliklerini ve uzayla ilgili görselleri görmek için insanlar bu mekandan faydalanıyor.

READ  Sivaslı Gezilecek Yerler
Uşak Atakule
Uşak Atakule

Atapark’a Müze

Uşak merkezinin en önemli yerinde bulunan Atapark Atakule müze olma yolunda ilerliyor. Atakule’nin yapıldığı dönemde tartışma konusu olmuştur. Ancak daha sonra gözlem evi niyetiyle kullanılma fikri herkes tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Şuan ki belediye başkanı tarafından Uşak’ın 100. kurtuluş yılına kadar çalışmaların hayata geçirileceğini dile getirmişti. Atakule yapılacak çalışma sonucunda müzeye dönüşümü sağlanacaktır. Belediye başkanı Atakule’yi şehir müzesi haline getirmeyi planlayarak önemli bir cazibe merkezi yapacaklarını söylemişti.

Festivallerin Adresi Atapark

Her yıl birçok etkinliğe ev sahipliği yapan Atapark Gençlik Konserleri ile vatandaşlarla bulaşacak. Park alanında kurulan büyük sahneler sayesinde vatandaşlar güzel zamanlar geçirme fırsatı yakalıyor. Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyon üç gün süre olup tamamen ücretsiz olmaktadır. Bu sayede vatandaşlar birbirinden farklı tarzlı müziklerle eğlenme imkanı bulacaktır. Spor gösterileri ile eğlencenin bir arada olması vatandaşlar tarafında çokça beğenilmektedir.

Uşak Atapark Esnaf Festivali
Uşak Atapark Esnaf Festivali

Atapark Konserleri

Neredeyse her yıl birbirinden farklı konserler Atapark etkinlik alanında yapılıyor. Halk ve rock tarzı müziklerle vatandaşlar eğlenceye doyuyor. Aynı zaman konserler dışında dj performansları ile renkli şovlar da yapılıyor. Uşak halkın yüksek oranda katılımı ile Atapark Gençlik Konserleri her yıl düzenleniyor. Keyifli vakit geçirme yanında voleybol ve basketbol gösteri maçları da yapılıyor. Bir kültür ve sanat şehri Uşak festivaller her zaman heyecanla takip edilmektedir. Önemli sanatçıların sahne aldığı Atapark izleyicileri coşkulu anlar yaşatıyor.

Uşak’ta Gidilecek Yerler

READ  Uşak Gezilecek Yerler : Muhteşem Görülecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Uşak Gezilecek Yerler : Muhteşem Görülecek Yerler

Hakan Karaduman

Uşak Arkeoloji Müzesi Nerede Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkı ve Uşak Kamp Alanı

Hakan Karaduman

Sivaslı Gezilecek Yerler

chebsra

Karahallı Gezilecek Yerler

chebsra

Eşme Gezilecek Yerler : Kilimleri ile Meşhur İlçe

chebsra

Blaundus Antik Kenti : Uşak’ta Tarihi Antik Kent

chebsra

Banaz Gezilecek Yerler

chebsra

Yorum Yaz