Image default
Kamp Alanları Muğla Ula

Akyaka Orman Kampı | Türkiye’nin Eşşiz Manzarasına Sahip Bölgelerden

Akyaka Orman Kampı

Akyaka’da bulunan ve Türkiye’nin en eşsiz manzarasına sahip bölgelerden birisi olan Akyaka Orman Kampı, yıl içerisinde milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Gökova Körfezi’nin eşsiz manzarası, ormanlık alanları ve yakınında bulunan plajı ile dikkat çeken bu bölgede; günübirlik ya da uzun süreli konaklamak mümkündür.

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Orman kampı Nerededir?

Akyaka Orman Kampı, Muğla il sınırları içerisinde yer alıyor. Muğla’nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka Mahallesi sınırlarında bulunan bu kamp, ulaşım olarak kolay bir güzergah üzerinde yer alıyor. Muğla merkeze 27 kilometre mesafede bulunan kamp alanına özel araçla 15-20 dakika içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür. Halk otobüsleriyle ulaşım yapacak kişiler ise ortalama olarak 30 dakikada bölgeye ulaşabiliyor.

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Akyaka Orman Kampına Nasıl Gidilir?

Ula ilçesinde yer alan Akyaka Orman Kampı’na hem özel araçlarla hem de özel halk otobüsleriyle ulaşım sağlanabiliyor. Muğla merkezden yola çıkan kişiler Marmaris yolunu kullanarak kampa ulaşabilir. Marmaris yolunda Sakar Geçidi’nin kıvrımlı virajlarını geçtikten sonra sağ kısımda Akyaka dönüşü gelecektir. Akyaka tabelasından içeri girdiğiniz zaman yaklaşık 1 kilometre sonra Akyaka içine giriş yapacaksınız.

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Bu bölgede yer alan otoparklara aracınızı teslim ettikten sonra 4-5 dakika yürüme mesafesiyle kamp alanına giriş yapabilirsiniz. Kamp alanına araçla giriş yapabilme imkanı bulunmuyor. Halk otobüsleriyle orman kampına gelmek isteyen kişiler ise Muğla merkezden kalkan Akyaka minibüslerini tercih edebilir. Bu özel halk otobüsleri doğrudan Akyaka içine kadar girmektedir. Ardından yürüme mesafesinde bulunan orman kampına giriş yapabilirsiniz.

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Antalya Fethiye bölgesinden orman kampına gelmek isteyen kişiler ise sırasıyla Dalaman ve Köyceğiz ilçelerini geçtikten sonra Ula ilçesi sınırlarına giriş yapacaktır. Ula sınırları içerisinde Akyaka dönüşünden içeriye girdiğiniz zaman doğrudan orman kampına çıkabilirsiniz.

READ  Delikli Koy (Çeşme) Nerede Nasıl Gidilir?
Muğla Akyaka Kamp Alanı
Muğla Akyaka Kamp Alanı

Akyaka Orman Kampında Nerede Kalınır?

Son yılların önemli tatil beldelerinden birisi konumuna gelen Akyaka, konaklama anlamında geniş imkanlar sunuyor. Akyaka Orman Kampı’nda konaklamak isteyen kişiler için birden fazla seçenek bulunuyor. Kamp alanında konaklama yapmak isteyen kişiler için özel taş evler bulunuyor. Bu evlerde günlük, haftalık ya da aylık olarak konaklayabilirsiniz. Ayrıca kamp alanı çadır ve karavan konaklamaları için de elverişli durumdadır.

Akyaka Orman Kampı
Akyaka Orman Kampı

Karavan ve çadır için belirli ücreti ödedikten sonra kamp alanına giriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra konaklama için doğrudan Akyaka içerisinde yer alan butik otelleri kullanmak da mümkündür. Oteller ile kamp alanı arası yürüme mesafesinde olduğu için günlük olarak kamp alanına giriş yapabilirsiniz.

Giriş Fiyatları

Akyaka sınırları içerisinde yer alan orman kampına yapacağınız girişler ücretlidir. Çadır ve karavan ile bölgeye giriş yapanlardan belirli ücret alınır. Kamp alanı içinde yer alan taş evler içinse farklı ücret tarifeleri uygulanıyor.

Orman Kampı için geçerli olan güncel ücret tarifesi şu şekildedir:
  • Karavan ücreti: 130 TL
  • 3 kişilik çadır ücreti: 70 TL
  • 4 kişilik çadır ücreti: 110 TL
  • Taş evler ön sıra: 800 TL
  • Taş evler arka sıra 700 TL

Bahsettiğimiz bu fiyatlar, günlük konaklama ücretleridir. Sezonluk olarak bölgeye giriş yapacak kişiler sezonluk çadır yeri için 10 bin TL ödeyecektir. Karavan yerleri ise sezonluk 12 bin TL şeklindedir. Elektrik ücretleri bu fiyatlara dahil değildir.

Kamp Bölgesine En Yakın Gezilecek YerlerBenzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yatağan Gezilecek Yerler

Gezicini

Yakamanastır Tabiat Parkı : Yeşilin Her Tonunu Barındıran Park

Hakan Karaduman

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Yorum Yaz